Rosyjski minister grozi Ukrainie podwyżką ceł. Jeśli podpisze umowę z Unią

Rosyjski minister grozi Ukrainie podwyżką ceł
Rosyjski minister grozi Ukrainie podwyżką ceł
TVN24 Biznes i Świat
TVN24 Biznes i ŚwiatRosyjski minister grozi Ukrainie podwyżką ceł

Rosyjski minister ds. rozwoju gospodarczego Aleksiej Uljukajew w poniedziałek w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Handelsblatt" zagroził Ukrainie podniesieniem ceł importowych w przypadku podpisania przez władze w Kijowie umowy stowarzyszeniowej z UE.

Ukraina może sama decydować o swojej przyszłości, lecz my "będziemy wtedy zmuszeni do podniesienia ceł importowych" - powiedział Uljukajew.

Po podpisaniu przez Kijów umowy stowarzyszeniowej Rosja - ze względu na wolny handel na obszarze Wspólnoty Niepodległych Państw, do której należy Ukraina - zostałaby zalana przez wolne od cła towary z UE - wyjaśnił rosyjski minister.

Albo, albo

Uljukajew wykluczył możliwość zachowania przez Ukrainę pozycji ważnego handlowego partnera Rosji. "Te dwie rzeczy są nie do pogodzenia" - zastrzegł.

"Handelsblatt" zwraca uwagę, że Rosja w odpowiedzi na zmianę władzy w Kijowie wstrzymała pomoc finansową dla Ukrainy. Internetowe wydanie dziennika kół gospodarczych przypomina wypowiedź koordynatora rządu Niemiec ds. współpracy z Europą Wschodnią, który opowiedział się za wciągnięciem Rosji do programu pomocy dla Ukrainy.

Autor: mn//gry / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości