Najnowsze

Rosną majątki milionerów. Najszybciej w Azji

Najnowsze

sxc.huDo 152 bilionów dolarów wzrosła wartość prywatnych majątków milionerów na całym świecie

Wartość prywatnych majątków milionerów z całego świata wzrosła w zeszłym roku o ponad 14 proc. Oznacza to, że sięgnęła w 2013 roku kwoty 152 bilionów dolarów. To efekt głównie wzrostów na giełdach.

Do 152 bilionów dolarów wzrosła wartość prywatnych majątków milionerów na całym świecie. Oznacza to wzrost o 14 proc. Za powiększeniem się majątków najbogatszych stoją głównie wzrosty na giełdach, które doprowadziły do wzrostu wartości akcji - wynika z raportu Boston Consulting Group.

Silne odbicie

"Prawie we wszystkich krajach powiększenie się prywatnego bogactwa było napędzane przez silne odbicie na rynku akcji, które rozpoczęło się w drugiej połowie 2012 roku" - podają autorzy raportu. Twórcy raportu do prywatnego majątku zaliczyli nie tylko gotówkę, lokaty bankowe, akcje czy inne aktywa. Natomiast nie brano pod uwagę: wartości firm, nieruchomości i dóbr luksusowych. "Obserwowaliśmy to w Europie i Stanach Zjednoczonych, gdzie zapanowała względna stabilność gospodarcza. Znaczne oznaki ożywienia widać np. Irlandii, Hiszpanii i Portugalii" - czytamy w raporcie.

Azja na czele

Najdynamiczniej bogacili się jednak milionerzy w Azji. Wartość ich majątków wzrosła w ciągu roku o 31 proc. W tym regionie najbardziej wyróżniły się Chiny, gdzie prywatne majątki w zeszłym roku wzrosły o ponad 49 proc.

Autor: msz/klim/ / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości