Putin zapewnia o wycofaniu wojsk. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Aktualizacja:
Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat
Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat
TVN24 Biznes i Świat
TVN24 Biznes i ŚwiatWydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Rosja wycofała swoje wojska z granicy z Ukrainą - oświadczył w Moskwie prezydent Władimir Putin po spotkaniu z przewodniczącym OBWE, prezydentem Szwajcarii Didierem Burkhalterem. Z kolei Burkhalter zapowiedział, że w ciągu najbliższych godzin przedstawiona zostanie "mapa drogowa" w celu rozwiązania ukraińskiego kryzysu.

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał także prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, by przełożyli referendum niepodległościowe, planowane na 11 maja. W czasie konferencji po spotkaniu z przewodniczącym OBWE Didierem Burkhalterem prezydent oświadczył, że odłożenie referendum umożliwi "stworzenie warunków niezbędnych do dialogu". Dodał, że kluczem do rozwiązania kryzysu na Ukrainie jest bezpośredni dialog między Kijowem a południowo-wschodnimi regionami Ukrainy.

Z kolei Burkhalter powiedział, że mapa drogowa zawierająca "konkretne kroki na najbliższy czas" ma zostać przedstawiona wszystkim czterem stronom, które podpisały porozumienie genewskie 17 kwietnia W wydaniu specjalnym w TVN24 Biznes i Świat relacjonujemy najnowsze wydarzenia na Ukrainie.

"Biznes dla Ludzi"

W programie "Biznes dla Ludzi" o godz. 20 wraz z ekspertami spróbujemy odpowiedzieć na pytania, jak stać się myśliwym na rynku pracy, kto i jak ma reklamować prezent, który komuś już wręczyliśmy oraz jak rozliczyć służbową kolację.

"Świat"

W programie "Świat" o godz. 21 zastanowimy się, czy apel Władimira Putina o odłożenie referendum organizowanego przez separatystów jest dowodem, że Rosja faktycznie chce uspokojenia sytuacji na Ukrainie. A może to tylko kolejna zagrywka, która ma zamydlić oczy Zachodowi?

Jakie cele stawia sobie teraz Rosja? Między innymi o to Bartosz Węglarczyk zapyta byłego szefa polskiej dyplomacji Andrzeja Olechowskiego.

Ponadto wyjaśnimy niuanse relacji między Rosją, Stanami Zjednoczonymi i Chinami – relacji, w których każda ze stron ma swoje ważne interesy, a które stara się realizować niezależnie od rozwoju sytuacji na Ukrainie. Gościem programu będzie prof. Bogdan Góralczyk, znawca problematyki dalekowschodniej i komentator TVN24 Biznes i Świat.

"24 godziny"

W programie "24 godziny" Katarzyny Werner przyjrzymy się historii Moniki Lewinsky, która przerywa milczenie po ponad dziesięciu latach od ostatnich wywiadów. Była stażystka Białego Domu opisuje w "Vanity Fair" historię swojego romansu z prezydentem USA Billem Clintonem. Skarży się, że mimo dobrego wykształcenia nie może znaleźć pracy i żyje z poczuciem wstydu.

Spróbujemy także odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób pasażer na gapę przeżył sześciogodzinny lot w podwoziu samolotu oraz jak niezauważony uniknął kontroli i schował się w komorze podwozia.

Przetarg pod konkretne auto? Ma mieć 482 cm i 165 koni mechanicznych. ZUS rozpisuje przetarg na samochody, a my sprawdzimy, czy nie jest to przetarg skrojony na miarę konkretnej firmy i konkretnego modelu.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości