Poczta walczy o cenę znaczka

 
TVN CNBC BIZNESPoczta

Wyższe opłaty za listy i paczki na poczcie? Wiele na to wskazuje. Do końca miesiąca Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpatrzy kolejny wniosek Poczty Polskiej o podwyżkę cen. Poczta chce je podnieść, bo jak tłumaczy - po raz pierwszy od 11 lat zamiast zarobić, dołożyła do interesu.

Co na to Urząd Komunikacji Elektronicznej?
Co na to Urząd Komunikacji Elektronicznej?TVN CNBC BIZNES

Jeśli Urząd Komunikacji Elektronicznej przychylnie ustosunkuje się do wniosku Poczty Polskiej, to za każdy wysłany list będziemy płacić o kilka groszy więcej, ale za paczkę - nawet kilka złotych więcej.

Ceny usług pocztowych muszą wzrosnąć, bo jak tłumaczą przedstawiciele Poczty, spółka zanotowała w tym roku straty.

- To jest korekta cen rzędu kilku procent, taka na jaką co roku decydowała się poczta - tłumaczy rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski. - Przypomnijmy, że ponad połowa placówek przynosi obecnie straty. Mimo to poczta musi je utrzymywać, żeby spełnić wymogi prawne - dodaje rzecznik.

Poczta za mało przejrzysta?

Urząd Komunikacji Elektronicznej może jednak wniosek odrzucić. Zarzuca Poczcie "brak przejrzystości w kształtowaniu cennika".

- Zarzuciliśmy Poczcie sposób kształtowania cen, a więc brak przejrzystości w kształtowaniu cennika, jak i naruszenie zasady tzw. "niedyskryminacji" wszystkich użytkowników tych usług - tłumaczy Karol Krzywicki z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES

Pozostałe wiadomości