Orlen inwestuje w Kanadzie. Przejmuje i podwaja zasoby

Najnowsze

orlen.plJak informuje spółka w komunikacie, w wyniku przejęcia posiadane zasoby koncernu powiększyły się do 48 mln baryłek ropy

Orlen przejął kanadyjską firmę wydobywczą Birchill Exploration LP. Transakcja została zrealizowana za pośrednictwem spółki zależnej TriOil Resources i była warta ponad 255 mln dolarów kanadyjskich, czyli ok. 707 mln zł.

Jak informuje spółka w komunikacie, w wyniku przejęcia posiadane zasoby koncernu powiększyły się do 48 mln baryłek ropy.

Nowe możliwości

Według spółki transakcja "stanowi istotny krok w dalszym rozwoju działalności wydobywczej koncernu, a dodanie do portfela nowych obszarów wydobywczych umożliwia prowadzenie większej liczby wierceń poszerzających bazę posiadanych zasobów węglowodorów".

- Przejęcie Birchill daje nam dostęp do nowych, znaczących zasobów, poszerza know-how w zakresie technologii wykorzystywanych w pracach poszukiwawczych, a w konsekwencji zwiększa wartość Grupy Orlen. Doświadczenia kanadyjskie będziemy starali się wykorzystywać podczas prac poszukiwawczych węglowodorów niekonwencjonalnych na terenie Polski, które stanowią jeden z naszych priorytetów - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Orlen informuje w komunikacie, że ostatnich latach firma Birchill odkryła i udokumentował zasoby ropy i gazu ziemnego szacowane na ok. 26,6 mln baryłek ekwiwalentu ropy (boe).

Autor: mn//gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: orlen.pl