Najnowsze

Nowe samoloty i połączenia. Wizz Air mocniej wchodzi na polski rynek

Najnowsze

seba-st/CC BY-SAWizz Air lata z 18 baz na ponad 300 trasach łączących 102 lokalizacje w 36 krajach

Tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły dalszy rozwój w Polsce. Do baz węgierskiego przewoźnika w Polsce trafią dwa dodatkowe samoloty. Uruchomi on również pięć nowych połączeń.

Wizz Air rozmieści dwa nowe samoloty w bazach w Katowicach i Poznaniu, poszerzając tym samym swoją flotę w Polsce do 18 samolotów Airbus A320, co stanowi wzrost liczby oferowanych miejsc o 25 proc. w 2015 roku. Piąty samolot w Katowicach i drugi w Poznaniu zostaną dostarczone do baz odpowiednio 29 marca i 21 maja.

Nowe trasy

Wizz Air ogłosił także pięć nowych połączeń, które zostaną uruchomione z początkiem 2015 roku: z Gdańska do Molde (Norwegia) i Frankfurtu Hahn (Niemcy), z Katowic do Belfastu (Irlandia Północna), z Poznania do Malmoe (Szwecja) oraz z Lublina do Sztokholmu Skavsta (Szwecja).

Wizz Air oferuje teraz łącznie 103 trasy do 47 lokalizacji z siedmiu polskich lotnisk. Przewoźnik zwiększy także częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach w całej polskiej siatce połączeń.

- Dzisiejszy dzień to kolejny ważny krok w działalności Wizz Air w Polsce. Zaledwie w ciągu trzech tygodni ogłosiliśmy trzy nowe samoloty w polskich bazach, 13 nowych połączeń i 1,4 mln dodatkowych miejsc w 2015 roku. W dalszym ciągu jesteśmy bardzo zaangażowani w zapewnianie niskich cen oraz atrakcyjnych usług dodatkowych, by jak najlepiej zaspokoić potrzeby polskich podróżnych - powiedział prezes Wizz Air József Váradi.

Autor: ToL / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: seba-st/CC BY-SA

Pozostałe wiadomości