Neelie Kroes odwiedzi stocznie

Najnowsze

Komisja EuropejskaKE zaaprobowała sprzedaz aktywów stoczni w Gdyni i Szczecinie

Unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes odwiedzi w czwartek i w piątek polskie stocznie, a w Warszawie spotka się z przedstawicielami rządu - poinformowało w środę przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie. I być może ogłosi zgodę Komisji Europejskiej na plan ratowania stoczni w Gdańsku.

Podczas dwudniowej wizyty Kroes odwiedzi zakłady w Szczecinie, Gdyni i Gdańsku. Przewidziane są spotkania z zarządzającymi stoczniami oraz z przedstawicielami związków zawodowych. W czwartek przed południem Kroes odwiedzi stocznię w Szczecinie.

Na czwartkowe popołudnie zaplanowano w Warszawie rozmowy unijnej komisarz z szefem resortu skarbu Aleksandrem Gradem oraz wicepremierem i ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem.

Na piątek zaś przewidziano wizytę Kroes w stoczniach Gdynia i Gdańsk. W Gdańsku weźmie ona również udział w ceremonii wodowania statku; złoży kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik powiedział PAP, że liczy na to, iż podczas wizyty komisarz "zostanie ogłoszona pozytywna decyzja ws. planu restrukturyzacji dla gdańskiej stoczni bądź przedstawiona informacja o stopniu zaawansowania przygotowania tej decyzji".

Miesiąc temu Kroes zapowiedziała, że będzie rekomendować KE podjęcie pozytywnej decyzji ws. planu restrukturyzacji stoczni Gdańsk. To oznacza, że udzielona dotychczas pomoc publiczna stoczni Gdańsk będzie uznana za legalną, stocznia nie będzie musiała jej zwracać i nie będzie ogłoszona upadłość zakładu.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: Komisja Europejska