Najbogatsi ludzie Ameryki według Forbesa. Gates na czele, Zuckerberg poza podium

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatGates najbogatszy w USA, Zuckerberg poza pierwszą "10"

Bill Gates pozostaje najbogatszym człowiekiem Ameryki - wynika z najnowszej edycji rankingu Forbesa. Założyciel Microsoftu zgromadził 81 miliardów dolarów, czyli równowartość 266 mld zł. To prawie jedna szósta całego polskiego PKB.

Na drugim miejscu według rankingu 400 najbardziej majętnych osób w USA plasuje się Warren Buffett, właściciel funduszu inwestycyjnego Berkshire Hathaway. Znany inwestor uzbierał 67 mld dol. Trzeci na liście jest założyciel Oracle Larry Ellison, który zgromadził 50 mld dol.

Szef Facebooka poza pierwszą dziesiątką

Na czwartej pozycji ex aequo są bracia David i Charles Koch (42 mld dol.), a na szóstym najbogatsza kobieta w USA, czyli Christy Walton. Dzięki Wal-Martowi zarobiła 38 mld dol. - o miliard dolarów więcej niż Liliane Bettencourt, właścicielka kosmetycznego imperium L'Oreal.

Warto zauważyć, że Wal-Mart, czyli największa amerykańska sieć supermarketów, dał miejsce w dziesiątce najbogatszych Amerykanów jeszcze trojgu jego współwłaścicieli. Są to: Jim Walton (36 mld dol.), Alice Walton (34,9 mld dol.), S. Robert Walton (34,8 mld dol.).

Co ciekawe, Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka jest dopiero 11. Jednak szybko dogania dziesiątkę najbogatszych żyjących Amerykanów. W ciągu roku powiększył swój majątek z 19 do 34 mld dol. "Należy się spodziewać, że w następnym wydaniu listy zadebiutuje już w dziesiątce, a może nawet w piątce, jeśli nadchodzący rok okaże się tak dobry dla Facebooka, jak spodziewają się akcjonariusze i fani serwisu" - pisze CNN.

Autor: rf//km/kwoj / Źródło: Forbes, CNN, tvn24bis.pl