Microsoft znalazł nowego kapitana?

Najnowsze

Wikipedia (CC BY-SA 2.0)Satya Nadella to kolejna osoba, która być może pokieruje Microsoftem

Komputerowy gigant wciąż płynie bez kapitana. Microsoft wciąż nie wybrał nowego prezesa, który zastąpi Steve'a Ballmer'a, który ogłosił odejście na emeryturę kilka miesięcy temu. Wiele wskazuje na to, że jego następcę poznamy w nadchodzącym tygodniu i będzie nim, pochodzący z Indii, Satya Nadella.

Steve Ballmer, w sierpniu ubiegłego roku, poinformował, że planuje przejść na emeryturę w ciągu 12 miesięcy. Od tego momentu trwa intensywne poszukiwanie jego następcy. Na czele komitetu stanął legendarny założyciel Microsoftu Bill Gates.

Satya Nadella jest jedną z osób najczęściej wymienianych w tym kontekście. Tym razem Agencja Bloomberg – powołując się na informacje pracownika Microsoftu – poinformowała, że Nadell to pewniak w tym wyścigu.

Wcześniej wśród kandydatów na stanowiska szefa koncernu wymiany był m.in. Stephan Elop, były prezes Nokii. Amerykańskie media spekulują także, że Bill Gates odejdzie ze stanowiska szefa rady nadzorczej po wyłonieniu nowego szefa Microsoftu.

Satya Nadella to urodzony w Hajdarabadzie Hindus. Jeżeli otrzyma nominację to będzie trzecim prezesem Microsoftu w ciągu ostatnich 38 lat. Nadella do tej pory był odpowiedzialny w Microsofcie za rozwiązania dotyczące „chmury” (Cloud OS).

Autor: //gry / Źródło: Bloobmerg

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 2.0)