Popularne przekąski wycofane ze sklepów. Firma prosi o zwrot produktów

Autor:
ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Światowy Dzień Żywności w dobie pandemii
Światowy Dzień Żywności w dobie pandemiiTVN24
wideo 2/4
TVN24Światowy dzień żywności w dobie pandemii

Firma Lajkonik podjęła decyzję o wycofaniu z obrotu rynkowego niektórych partii produktów z sezamem. Jak wyjaśniono, ziarna sezamu mogą zawierać pozostałości tlenku etylenu, który jest szkodliwy dla zdrowia. Producent prosi o niespożywanie produktów i o ich zwrot do sklepu.

"Lajkonik zapobiegawczo wycofuje z polskiego rynku produkty, które w składzie zawierają sezam. Dotyczy to wyłącznie produktów o datach przydatności do spożycia wskazanych w załączonej tabeli" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez firmę. "Nie dotyczy to pozostałych produktów pod marką Lajkonik" - podkreślono.

LISTA WYCOFANYCH PRODUKTÓW:

Lista wycofanych produktówLajkonik

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Środek szkodliwy dla zdrowia

Jak wytłumaczono w komunikacie, ziarna sezamu zawarte w produktach opisanych w tabeli mogą zawierać pozostałości tlenku etylenu, środka ochrony roślin. "Jest on sklasyfikowany jako szkodliwy dla zdrowia, a jego stosowanie i wprowadzanie na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone" - poinformowała firma.

"W ramach działań zapobiegawczych, mających na celu ochronę konsumentów, Lajkonik reaguje natychmiastowym wycofaniem produktów, których może to dotyczyć. Są one aktualnie wycofywane z półek sklepowych" - dodano.

Konsumenci, którzy zakupili produkty ze wskazanymi datami przydatności do spożycia, proszeni są o niespożywanie ich oraz zwrócenie paczek do sklepu, w którym dokonano zakupu.

Lajkonik podkreślił, że zwrot produktów jest możliwy również bez okazania paragonu. "Zależnie od decyzji danego sklepu konsumenci otrzymają produkt zamienny lub zwrot ceny zakupu" - głosi komunikat.

Opakowania wycofanych produktówLajkonik

Autor:ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości