Koniec Galerii Centrum

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Galeria Centrum padła ofiarą kryzysu

To już koniec Galerii Centrum, spółki zależnej od Vistula Group. Wczoraj krakowski sąd zmienił zasady, na jakich ma się odbywać upadłość firmy. Ma ona obejmować likwidację majątku - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Od 2 lipca, na mocy pierwszej decyzji sądu, upadłość była prowadzona w taki sposób, by doprowadzić do zawarcia układu z wierzycielami. Niestety, firma utraciła płynność, jej zadłużenie wzrosło, nie doszło także do zawarcia porozumienia z głównym wierzycielem co do dalszego finansowania spółki.

Teraz spółkę czeka sprzedaż majątku. Pojawia się tylko pytanie, jak szybko znajdzie się kupiec. Zdaniem ekspertów może być trudno o inwestora. – Liczba graczy jest ograniczona. Trzeba pamiętać, że sklepy Galerii Centrum to liczące około 1 tys. m. kw. lokale handlowe. W tej chwili zaledwie kilka sieci prowadzi swoją działalność na tak dużych powierzchniach – wyjaśnia w rozmowie z "DzGP" Adam Wroczyński, analityk z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych. Wśród nich są m.in. sieć H&M, Peek & Cloppenburg, czy Royal Collection, który sam w ostatnim czasie przeżywa kłopoty.

Źródło: "Gazeta Prawna"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24