Tort sprzed 37 lat na aukcji. Jego cena może robić wrażenie

Najnowsze


Kawałek tortu z wesela księcia Karola i księżnej Diany trafi na aukcję. Ciasto z 1981 roku może zostać sprzedane nawet za 1200 dolarów, czyli ponad 4200 złotych. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

- Podczas ślubu księcia Karola i księżnej Diany, księżna rozdała 28 kawałków ciasta dzieciom z przedszkola, w którym pracowała. Niektórzy zachowali je do dzisiaj i teraz je sprzedają - powiedział Martin Nolan z domu aukcyjnego Julien's Auctions.

- Nie każdy może pójść na królewski ślub, więc co może być lepszego niż posiadanie kawałka ciasta z królewskiego wesela - dodał.

Oprócz tortu z 1981 roku na aukcję trafią cztery inne kawałki ciasta z królewskich ślubów. Według domu aukcyjnego Julien's Auctions, mogą one przynieść tysiące dolarów.

Chodzi między innymi o kawałki tortu z 2005 roku ze ślubu księcia Karola z Camillą Parker Bowles oraz z wesela księcia Andrzeja i Sarah Ferguson z 1986 roku. Szacuje się, że każdy z nich zostanie sprzedany za 600-800 dolarów.

Nie pierwszy raz

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy kawałek tortu weselnego trafia na aukcję.

Jak przypomina Reuters, ciasto owocowe ze ślubu księcia Williama i Kate Middleton zostało sprzedane w 2014 roku za 7,5 tysiąca dolarów.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 na antenie TVN24 BiS.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters