Japan Airlines pikują

Najnowsze


Kurs Japan Airlines na dnie. Akcje japońskiego przewoźnika traciły w środę nawet 32 procent i potaniały do rekordowo niskiego poziomu 67 jenów. Powód? Inwestorzy spodziewają się rychłego bankructwa linii.

Od początku roku kurs Japan Airlines spadł o 68 procent, podczas gdy indeks Nikkei 225 wzrósł w tym czasie o 19 procent.

Jedna akcja tego największego azjatyckiego przewoźnika kosztowała w środę na zamknięciu 67 jenów, czyli najmniej od debiutu linii na giełdzie w 2002 roku. Właścicieli w czasie jednej sesji zmieniło 360 milionów papierów, 10 razy więcej niż zwykle.

Źródła agencji Reutera podają, że linie Japan Airlines mają zostać uratowane przez rząd, ale najpierw będą musiały przejść przez procedury upadłościowe. Zadłużenie Japan Airlines wynosi 16 miliardów dolarów. Od roku 2001-go linie były ratowane przez rząd już czterokrotnie.

O sytuacji linii rząd w Tokio ma dyskutować jeszcze w środowy wieczór. Minister transportu Seiji Maehara powiedział dziennikarzom, że ewentualny plan ratunkowy musi zostać zaakceptowany przez akcjonariuszy firmy. Według jego słów "bankructwo nie jest jedyną możliwością".

Źródło: TVN CNBC Biznes, Bloomberg