Ford dodał gazu

Najnowsze


Koncern Ford staje na nogi. Drugi co do wielkości producent aut w Stanach Zjednoczonych zarobił w trzecim kwartale 997 mln dol., czyli po 29 centów za akcję. Analitycy oczekiwali zysku, ale w wysokości zaledwie 12 centów na akcję.

Ford, jedyny z trójki wielkich amerykańskich producentów aut, który uniknął bankructwa i sięgania po państwową pomoc, zanotował zysk pierwszy raz od I kwartału 2008 roku. Koncern zapowiedział jednak, że na osiągnięcie naprawdę solidnych zysków trzeba będzie poczekać do 2011 roku.

- Ford jest firmą, która znów się rozwija. Zrobiła to samodzielnie i nie wzięła żadnych pieniędzy z rządu. Teraz są za to wynagradzani - stwierdził w rozmowie z agencją Bloomberga Bernie McGinn, szef McGinn Investment Management, która posiada 320 tysięcy akcji Forda.

W trzecim kwartale amerykańskie zakłady Forda zwiększyły produkcję o 18 procent rok do roku. Według Automotive News, Ford rozważa eksport aut produkowanych w amerykańskich fabrykach tak, by optymalnie wykorzystać moce produkcji oraz niski kurs dolara.

Źródło: TVN CNBC Biznes, Bloomberg