Fiat z Polski królem szos w kryzysie

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24W Tychach praca wre

Fabryka Fiata w Tychach wydaje się nie znać słowa "kryzys". W ubiegłym roku wyjechało z niej o 23 proc. aut więcej niż w 2008 roku. Jednocześnie grupa Fiat Auto Poland o 10 proc. zwiększyła sprzedaż swoich samochodów w Polsce.

Już w końcu minionego roku było wiadomo, że produkcja tyskiej fabryki była rekordowa, a liczba wytworzonych tam aut przekroczyła 600 tys. W środę spółka podała szczegółowe dane. Ostatecznie z taśmy produkcyjnej zjechało w 2009 r. 605 tys. 797 samochodów, czyli o 112 tys. 912 więcej niż rok wcześniej.

- Tyski zakład Fiat Auto Poland jest w tej chwili największym zakładem produkcyjnym w Europie - dziennie z linii produkcyjnych zjeżdża 2 tysiące 320 samochodów, czyli co 33 sekundy bramy zakładu opuszcza jedno auto - mówił z dumą rzecznik spółki, Bogusław Cieślar.

Jak świeże bułeczki

Spółka zakończyła ubiegły rok udziałem w rynku sprzedaży samochodów osobowych na poziomie 10,4 proc. Udział marki fiat wyniósł 9,91 proc., co oznacza wzrost o 0,8 proc. Dało to marce drugie miejsce w rankingu najlepiej sprzedawanych marek samochodów osobowych cieślar fiat

Fiat jest również zadowolony z ubiegłorocznych wyników sprzedaży w Polsce. W statystyce sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych marka fiat pozostaje krajowym liderem z łączną sprzedażą 41 tys. 742 samochodów (wzrost o prawie 1 proc.) i udziałem w rynku wysokości 11,52 proc. (wzrost o 0,6 proc.).

- Spółka zakończyła ubiegły rok udziałem w rynku sprzedaży samochodów osobowych na poziomie 10,4 proc. Udział marki fiat wyniósł 9,91 proc., co oznacza wzrost o 0,8 proc. Dało to marce drugie miejsce w rankingu najlepiej sprzedawanych marek samochodów osobowych - podkreślił Cieślar.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24