Falenta pozbywa się Hawe. "Jeden z inwestorów otrzymał wyłączność na negocjacje"

Najnowsze


Marek Falenta poinformował w komunikacie prasowym, że jeden z inwestorów otrzymał do końca lipca wyłączność na negocjacje w sprawie odkupienia od niego udziałów w spółce Hawe.

"Odkąd postanowiłem sprzedać wszystkie akcje, które posiadam w Hawe, otrzymałem wiele interesujących ofert ich kupna. Obecna sytuacja związana z moją osobą wydaje się nie mieć na tę sprawę większego wpływu. Rozmowy w tej kwestii są już bardzo zaawansowane. Został wybrany inwestor, który ma udzieloną wyłączność do końca lipca" - napisał Marek Falenta.

Falenta nie podał nazwy tego inwestora. Piątkowy "Puls Biznesu" wśród podmiotów zainteresowanych przejęciem akcji Hawe wymienił MCI Management, Michała Sołowowa i Investors.

Do końca lipca

Na początku lipca PAP podała, powołując się na nieoficjalne informacje, że Marek Falenta rozpoczął proces sprzedaży wszystkich posiadanych bezpośrednio oraz pośrednio akcji Hawe. Kilka dni później Falenta potwierdził informacje PAP, dodając, że liczy na zakończenie negocjacji do końca lipca.

Obecnie Marek Falenta posiada bezpośrednio 28.023.509 akcji Hawe, dających 8 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Kojarzony z Falentą cypryjski Trinitybay Investments Ltd. ma 28.023.509 akcji spółki, dających 27,08 proc. głosów na walnym.

Biznesmen usłyszał niedawno zarzuty w sprawie współudziału przy nielegalnych podsłuchach, których treść publikował tygodnik "Wprost". Takie same zarzuty zostały postawione wiceprezesowi Hawe, Krzysztofowi Rybce (pomimo postawionych zarzutów Falenta i Rybka prosili, aby w mediach posługiwać się ich pełnymi danymi osobowymi). Podejrzani nie przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

Hawe jest operatorem największej sieci światłowodowej w Polsce zbudowanej w celu świadczenia usług dla innych operatorów telekomunikacyjnych.

Autor: //gry / Źródło: PAP