Duże zwolnienia w Ruchu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Redukcja zatrudnienia ma poprawić kondycję spółki

Ruch chce zwolnić 764 osoby, czyli 16,4 proc. obecnej załogi. Koszt redukcji zatrudnienia wyniesie 35,7 mln zł, z czego spółka utworzyła w 2008 roku 22,12 mln zł rezerwy na ten cel. Po zmniejszeniu zatrudnienia oszczędności w kosztach wynagrodzeń wyniosą trzy miliony złotych miesięcznie - podał Ruch w komunikacie.

Projekt programu, który ma zostać przeprowadzony do końca listopada 2009 roku, został skierowany do konsultacji z radą pracowników Ruchu.

- Ostateczny kształt Programu, a co za tym idzie - także ostateczna liczba zwalnianych pracowników, koszty realizacji Programu i oszczędności, będą znane po zakończeniu procesu konsultacji społecznych - napisano w komunikacie.

"Nie stać nas na tyle załogi"

- W opinii Zarządu Spółki sytuacja ekonomiczno-finansowa Spółki oraz rozpoczęte wdrażanie nowej dwuszczeblowej struktury organizacyjnej spółki uzasadnia podjęcie decyzji o dalszej istotnej redukcji zatrudnienia. Na chwilę obecną, przy aktualnym poziomie przychodów i osiąganych marż Spółka nie może pozwolić sobie na tak wysoki poziom zatrudnienia (4661 osób na dzień 1 sierpnia 2009 r.) - czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Jak dodano, utrzymanie obecnego stanu zatrudnienia skutkowałoby stałym pogarszaniem sytuacji finansowej Spółki, a planowana redukcja zatrudnienia pozwoli na istotne ograniczenie kosztów działalności, co ma pozytywnie wpłynąć na wyniki Ruchu po zakończeniu procesu.

Inwestorom spodobała się decyzja zarządu. Akcje Ruchu podrożały w trakcie poniedziałkowej sesji na giełdzie o 2,43 proc.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24