Drogi szybkiego ruchu coraz dłuższe. Pękło 3 tys. km

Najnowsze

GDDKiAOdcinek A4 Tarnów - Dębica przebiega przez obszar województw małopolskiego (ok. 14 km) i podkarpackiego (ok. 21 km)

Po otwarciu kolejnych odcinków drogi ekspresowych S8 oraz 35-km odcinka autostrady A4, Polska przekroczyła barierę 3 tys. km czynnych autostrad i dróg ekspresowych - poinformowało Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji SISKOM. W budowie lub na etapie przetargów jest obecnie ok. 1,3 tys. dróg szybkiego ruchu.

Od wczoraj kierowcy mogą pojechać nowymi odcinkami drogi ekspresowej S8. Nowe odcinki, które w środę oddano do ruchu to Walichnowy-Złoczew długości 19 km oraz Złoczew-Sieradz Południe długości ok. 19,6 km. Obie inwestycje kosztowały prawie 1,4 mld zł. W środę otwarto też obwodnicę Sieradza, która łączy S8 z krajową 12. Jej budowa kosztowała prawie 84 mln zł.

Droga ekspresowa S8 ma połączyć Dolny Śląsk z Łodzią i Warszawą. Realizacja całej inwestycji wyceniana jest na ponad 5 mld zł.

Szybciej z Krakowa do Rzeszowa

W czwartek oddano do użytku 35-kilometrowy odcinek autostrady A4 Tarnów - Dębica. Dzięki temu o pół godziny skrócił się czas dojazdu z Krakowa do Rzeszowa. Podróżni z Rzeszowa uzyskali także bezpośrednie autostradowe połączenie do Niemiec i Czech.

Odcinek A4 Tarnów - Dębica przebiega przez obszar województw małopolskiego (ok. 14 km) i podkarpackiego (ok. 21 km). Cały odcinek można przejechać dwoma jezdniami z podwójnymi pasami, z wyjątkiem podwójnej estakady nad rzeką Wisłoką koło Dębicy. Tam ruch odbywa się po jednym obiekcie w dwóch kierunkach. Na drugim trwają jeszcze prace wykończeniowe.

Po oddaniu odcinków S8 oraz odcinka autostrady A4 Polska dysponuje obecnie 3 tys 44 km dróg szybkiego ruchu.

Autor: ToL / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA