Cadbury zwolni Anglików, zatrudni Polaków

 
TVN24.plCadbury zatrudni w Polsce 500 osób

Jeden z gigantów w branży spożywczej, firma Cadbury Schweppes ogłosiła plan grupowych zwolnień 700 pracowników. Chce zamknąć część zakładów w Anglii i zredukować zatrudnienie. W zastępstwie produkcja ma być przeniesiona do Polski.

Cadbury Schweppes buduje zakłady produkcji bezcukrowej gumy do żucia w Skarbimierzu koło Brzegu na opolszczyźnie. Zakłady mają rozpocząć produkcję przed końcem 2008 r. i zatrudniać ok. 500 osób. Wcześniej Cadbury wybudował zakłady pod Wrocławiem. Firma jest też właścicielem marki towarowej Wedla.

Restrukturyzacja Cadbury oznacza grupowe zwolnienia dla 500-osobowej załogi zakładów w Keynsham na południowym-wschodzie Anglii i 200 pracowników w Bournville. Właśnie z tej drugiej fabryki część produkcji zostanie przeniesiona do Polski.

Dziś na spotkaniu z załogą w Keynsham dyrekcja koncernu ogłosiła, iż działania te są elementem przyjętego w czerwcu planu zmniejszenia kosztów. Przyczynią się do zwiększenia efektywności łańcucha dostaw. Stopniowe zmniejszanie produkcji rozpocznie się w 2009 roku i zakończy w 2010 roku.

Plany dyrekcji obejmują też zainwestowanie ok. 40 mln funtów w zakłady w Bournville, które przejmą produkcję Keynsham. Według kierownictwa inwestycja dowodzi, iż Cadbury chce utrzymać produkcję w W. Brytanii.

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości