Najnowsze

BZ WBK połączył się z Kredyt Bankiem. Będzie trzeci w Polsce

Najnowsze

bzwbk.plBZ WBK się rozrasta

Sąd wpisał w piątek do KRS-u połączenie BZ WBK z Kredyt Bankiem. Cały majątek Kredyt Banku został przeniesiony na Bank Zachodni, w zamian za akcje.

Połączenie nastąpiło poprzez przeniesienie całego majątku Kredyt Banku na BZ WBK w zamian za akcje nowej emisji serii J, które zostaną wydane wszystkim dotychczasowym akcjonariuszom Kredyt Banku. Od 4 stycznia 2013 r. kapitał zakładowy BZ WBK wynosi 935 mln 450 tys. 890 zł i jest podzielony na 93 mln 545 tys. 89 akcji o wartości nominalnej 10 złotych każda.

Kiedy pierwsze synergie?

Na początku grudnia 2012 roku Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na połączenie BZ WBK z Kredyt Bankiem. Prezes BZ WBK oceniał wcześniej, że fuzja operacyjna z Kredyt Bankiem będzie trwała około dwóch lat, a fuzja marki nastąpi w połowie lub jesienią 2013 roku. Pierwsze synergie po stronie oszczędności operacyjnych pojawią się w 2013 roku, raczej w drugiej połowie roku.

Z prawie 900 oddziałami i 3,5 milionem klientów indywidualnych nowy BZ WBK stanie się trzecim bankiem w Polsce pod względem depozytów, kredytów, liczby oddziałów oraz zysków. Większy będzie tylko PKO BP i należący do włoskiego UniCredit Pekao SA.

Autor: kcz//kdj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: bzwbk.pl

Pozostałe wiadomości