"Milion w portfelu", 03.01

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24 BiS"Milion w portfelu", 03.01

W zestawieniu z relatywnie słabym rynkiem w grudniu wynik portfela jest bardzo dobry. Udało się go wypracować dzięki konserwatywnej fundamentalnej selekcji spółek - uważa Adam Dakowicz, prezes Agiofunds TFI.

Komentarz Adama Dakowicza:

W zestawieniu z relatywnie słabym rynkiem w grudniu, wynik portfela jest bardzo dobry. Udało się go wypracować dzięki konserwatywnej fundamentalnej selekcji spółek. Większość portfela stanowią firmy z dominującym kapitałem prywatnym, a „prywaciarzy” – jak ja to określam - nie stać na kryzys! Tym bardziej w okresie ożywienia gospodarczego, akcje spółek z mojego portfela powinny wypracować solidny wzrost zysków i a tym samy zapewnić podłoże do kontynuację wzrostu kursów giełdowych. Nadal zamierzam utrzymać wysokie zaangażowanie w akcjach.

Tradycyjnie w części portfela postanowiłem dokonać realizacji zysków. Tam, gdzie ekspozycja na skutek zwyżki notowań, urosła powyżej 3%, sprzedałem nadwyżkę ponad mój modelowy 3-procentowy udział. Ponadto w całości zamknąłem pozycję w akcjach MCI i Impel, które od bardzo dawna znajdują się w portfelu i dały już nieźle zarobić. W całości zrezygnowałem również z inwestycji w Fasing, który zawodzi moje oczekiwania właściwie od początku inwestycji. W tym wypadku „tniemy straty”.

Nowe zakupy to Rainbow Tours, Pelion i dość nietypowo spółka z New Connect, tj. Marka. W każdym wypadku spodziewam się dobrych informacji o charakterze fundamentalnym, które uzasadnią zwyżkę notowań, nawet jeśli cała giełda okaże się relatywnie słaba. Dokupujemy również do modelowych 3%, te spółki, których udział spadł poniżej 2,5%.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat