50 tys. euro na koncie - bezpieczne

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Stuprocentowe gwarancje do 50 tys. euro dla depozytów bankowych będą obowiązywać bezterminowo

Jeśli twoje oszczędności na koncie nie przewyższają kwoty 50 tys. euro, to możesz spać spokojnie. Posłowie przewidują stuprocentowe gwarancje dla depozytów bankowych właśnie do takiej kwoty. Projekt zostanie wpisany do ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Zapis będzie obowiązywać bezterminowo.

W piątek w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Stuprocentowe gwarancje do 50 tys. euro dla depozytów bankowych będą obowiązywać bezterminowo i mają być wpisane do ustawy - to najważniejsze założenia poselskiego projektu.

Wcześniej Ministerstwo Finansów planowało, by wyższa kwota gwarancji dla depozytów wynikała z rozporządzenia i obowiązywała czasowo do końca 2009 roku.

Rozwiązanie poparły wszystkie kluby

W czwartek sejmowa Komisja Finansów Publicznych przyjęła poprawkę do projektu nowelizacji, na którą składają się propozycje rządowe i poselskie. Zgodnie z nowelizacją, właściciel depozytów będzie mógł domagać się od funduszu kwoty odpowiadającej maksymalnie 50 tys. euro.

Poparcie dla zawartych w projekcie rozwiązań zadeklarowali posłowie wszystkich klubów.

Źródło: money.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24