Szybciej na Pomorzu. Trasa może być przejezdna już w październiku

Autor:
mb/ams
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Andrzej Adamczyk o budowie dróg w Polsce (wypowiedź z kwietnia 2022)
Andrzej Adamczyk o budowie dróg w Polsce (wypowiedź z kwietnia 2022)TVN24
wideo 2/6
TVN24Andrzej Adamczyk o budowie dróg w Polsce (wypowiedź z kwietnia 2022)

Droga ekspresowa S6 z Bożegopola Wielkiego do Gdyni może być oddana do ruchu jeszcze w październiku. Tak wynika z informacji przekazanych przez zastępcę dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku Waldemara Chemanowskiego.

Jak wyjaśnił w rozmowie z Polską Agencją Prasową Waldemar Chejmanowski zastępca dyrektora gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aktualnie na ukończeniu są prace pomiędzy węzłami Wielki Kack i Chwaszczyno oraz prace w zakresie budowy trzeciego pasa i jezdni zbierająco-rozprowadzających na węźle Wielki Kack.

Prace są prowadzone na dwóch odcinkach drogi ekspresowej S6: Bożepole Wielkie - Luzino oraz Szemud - Gdynia. Trzeci odcinek, leżący pomiędzy nimi, jest już gotowy.

- Największym wyzwaniem w najbliższym czasie będzie przełożenie ruchu na wykonane już elementy, a także uzupełnienie oznakowania poziomego i pionowego, do czego jest potrzebna w miarę dobra pogoda - zaznaczył.

S6 Gdynia - Bożepole Wielkie

Chejmanowski dodał, że w związku z budową trasy w najbliższym czasie jest planowana jeszcze jedna zmiana organizacji ruchu na Obwodnicy Trójmiasta. - Będą to natomiast zmiany weekendowe, tak więc przy mniejszym natężeniu ruchu nie powinny one sprawiać tak dużych problemów - podkreślił przedstawiciel GDDKiA.

Wicedyrektor wyraził nadzieję, że Trasa Kaszubska będzie przejezdna jeszcze w październiku. - Jeżeli oczywiście będzie sprzyjająca pogoda i wykonawca się w tym zakresie zmobilizuje. Jeżeli nie, będzie to początek listopada - zastrzegł.

Trasa Kaszubska, to fragment drogi ekspresowej S6, która pozwoli na ominięcie Gdyni oraz Rumi, Redy i Wejherowa na trasie Trójmiasto - Szczecin. Łączna wartość trzech odcinków S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią to około 2 mld zł, z funduszy UE w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na ten cel popłynie blisko 985 mln zł.

Mapa stanu budowy dróg w województwie pomorskimGDDKiA
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości