Ford wzywa do serwisów blisko pół miliona samochodów

Autor:
mb/ams
Źródło:
Reuters, TVN24 Biznes
Faryś: bez dobrej sieci ładowania nie będzie sukcesu samochodów zeroemisyjnych
Faryś: bez dobrej sieci ładowania nie będzie sukcesu samochodów zeroemisyjnychTVN24
wideo 2/7
TVN24Faryś: bez dobrej sieci ładowania nie będzie sukcesu samochodów zeroemisyjnych

Ford Motor Company ogłosił w piątek akcję naprawczą, która obejmie 462 tysiące pojazdów - poinformowała Agencja Reutera. Powodem jest możliwa wada wyjścia wideo, która może uniemożliwić wyświetlanie obrazu z kamery cofania.

Amerykański producent samochodów przekazał, że akcja naprawcza obejmuje niektóre modele Explorer, Lincoln Aviator wyprodukowane w latach 2020-2023, oraz Lincoln Corsair z lat 2020-2020, które są wyposażone w kamery 360 stopni. Wezwanie obejmie 382 tys. pojazdów w USA. Nie wiadomo, czy akcja naprawcza będzie również dotyczyła polskiego rynku. 

Ford wzywa do serwisów

Ford poinformował, że ma zgłoszenia o 17 drobnych kolizjach związanych z przedmiotem akcji naprawczej, i ponad 2 tys. zgłoszeń gwarancyjnych. Koncern nie ma informacji o rannych, w związku z wadą wyjścia wideo.

Reuters zwrócił uwagę, że akcja naprawcza rozszerza i zastępuje wezwanie z 2021 roku, które dotyczyło 228 tys. pojazdów. Serwisy będą aktualizować oprogramowanie modułu przetwarzania obrazu. Pojazdy, które zostały zaktualizowane w ramach starego wezwania będą wymagały nowej aktualizacji.

Kilka dni temu informowaliśmy, że amerykański oddział firmy Stellantis ogłosił akcję naprawczą, która ma objąć 76 tys. elektrycznych minivanów typu plug-in hybrid marki Chrysler. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w ostatnich dniach informował też o akcjach naprawczych innych producentów, m.in. Volkswagen i Hyundaia, dotyczących polskiego rynku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: Reuters, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Polina MB / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości