Luksusowa marka odejdzie od silników spalinowych. Stawia na hybrydę 

Moto

Wielka Brytania zakazuje sprzedaży aut z silnikami spalinowymiTVN24 BiS
wideo 2/4

Aston Martin planuje zastąpić silniki spalinowe w swoich samochodach napędami hybrydowymi do 2025 roku - powiedział we wtorek prezes firmy Andy Palmer w wywiadzie dla "Financial Times". Gazeta przypomina, że Wielka Brytania zakaże obecności silników spalinowych w pojazdach od 2040 r.

Najnowszy model samochodu zaproponowany przez firmę Aston Martin to crossover DBX, który będzie hybrydą gazowo-elektryczną. Model RapidE, napędzany jedynie energią elektryczną, będzie produkowany od 2019 roku.

Jak powiedział gazecie Palmer, Aston Martin będzie pracował nad własną technologią elektryfikacji napędów samochodów. Skala tego projektu została jednak zmniejszona ze względu na wycofanie się chińskiego partnera Aston Martina - firmy LeEco.

Zakaz dla silników spalinowych

Według Palmera, którego cytuje brytyjski serwis motoryzacyjny "Autocar", decyzja o wydaniu zakazu dotyczącego obecności na drogach Zjednoczonego Królestwa pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi, została wydana w najgorszym możliwym terminie. Jak mówi CEO Astona Martina, będzie ona miała "dewastujący wpływ" na przemysł paliwowy jak i na wytwórców silników oraz części samochodowych.

Aston Martin nie jest jedyną firmą motoryzacyjną, która planuje wprowadzenie elektryfikacji dla swoich pojazdów. W lipcu bieżącego roku wprowadzenie elektrycznych samochodów zapowiedziało również Volvo, wyznaczając datę pojawienia się pierwszych modeli na rynku konsumenckim na 2019 rok.

Autor: msz/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: astonmartin.com