TVN24 Biznes | Dla firm

Kolejna edycja akcji wsparcia dla najbardziej potrzebujących. Czekamy na zgłoszenia

TVN24 Biznes | Dla firm

Autor:
mb
Źródło:
tvn.pl

W ramach kolejnej edycji akcji "TVN pomagajmy sobie" łączymy walczące o przetrwanie restauracje w całej Polsce z najuboższymi potrzebującymi wsparcia w formie ciepłego posiłku. Wszystkie środki z emisji charytatywnego bloku reklamowego i akcji antenowych emitowanych 12 grudnia na kanale TVN oraz zgromadzone na ten cel przez Fundację TVN "Nie jesteś sam" zostaną przeznaczone na obiady dla osób potrzebujących. Ugotują je restauratorzy, którzy zgłoszą się do udziału w akcji. Zgłoszenia można przesyłać do środy 25 listopada.

#TVNpomagajmysobie to platforma ułatwiająca niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Doskonale sprawdziła się wiosną, gdy podczas pierwszej fali pandemii razem wspieraliśmy m.in. medyków, przedsiębiorców czy uczniów. Jesienią, w związku z drugą falą zachorowań, gotujemy się na podwójną pomoc.

Kolejna edycja akcji "TVN pomagajmy sobie"

Wszystkie środki z emisji charytatywnego bloku reklamowego i akcji antenowych emitowanych 12 grudnia na kanale TVN oraz zgromadzone na ten cel przez Fundację TVN "Nie jesteś sam" przeznaczymy na obiady dla osób potrzebujących.

Dzięki nowej inicjatywie TVN Grupa Discovery wybrane restauracje, które zgłoszą się do udziału w akcji, otrzymają zamówienia na 50 ciepłych posiłków dziennie przez 11 dni oraz po 50 świątecznych posiłków dziennie na okres od 25 do 26 grudnia. Przygotują je na wynos i dostarczą do działających w tym samym regionie Organizacji Pożytku Publicznego zajmujących się dożywianiem najuboższych.

Dostawy posiłków będą realizowane od 14 do 24 grudnia, w tym dostawa 24 grudnia będzie obejmować posiłki na dni świąteczne, czyli 25 i 26 grudnia.

Wartość jednego posiłku to 20 złotych brutto. Kwota wsparcia dla pojedynczej restauracji wynosi 13 tys. złotych brutto.

Jak dołączyć do akcji?

Aby zgłosić się do akcji, należy wejść na stronę tvn.pl zakładka #TVNpomagajmysobie i wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu należy podać dane swojej firmy, kontakt, informacje o zasięgu dostawy posiłków, a także proponowane menu na 11 dni plus na 2 dni świąt według wskazań w formularzu.

Po poprawnym zweryfikowaniu restauracji pod kątem wymaganych warunków ich menu zostaną przekazane do odpowiednich Banków Żywności z tych samych województw.

Banki Żywności lub najbardziej potrzebujące organizacje charytatywne w danym regionie wybiorą konkretne restauracje, z których zamówią posiłki za kwotę otrzymaną od TVN Grupa Discovery.

ZASADY AKCJI

Partnerami merytorycznymi akcji są Federacja Polskich Banków Żywności oraz Bank Żywności SOS w Warszawie.

tvn.pl

Autor:mb

Źródło: tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości