Tour de Pologne w stolicy: utrudnienia i zakazy parkowania

TVN Warszawa

GoogleZamknięte ulice

Zamknięte ulice w centrum, na Targówku i Pradze. Wyścig kolarski przyniesie spore utrudnienia w ruchu. Na tvnwarszawa.pl pokazujemy, który ulic unikać.

Wyścig startuje we wtorek o godzinie 13:20 z Radzymina. Meta I etapu jest na placu Teatralnym. Przed 14 kolarze dojadą do Warszawy, gdzie zrobię 7 okrążeń ulicami w rejonie Traktu Królewskiego.

Jeszcze przed startem zawodów dla ruchu zamknięto pl. Teatralny i ulice: Senatorską (od Miodowej do Wierzbowej), Miodową, Krakowskie Przedmieście i Karową. Nieprzejezdna jest również Senatorska od Wierzbowej do Canaletta, a na tej ostatniej ulicy zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, Bielańska, Fredry, Niecała i parking na pl. Bankowym.

Kierowcy nie będą mogli korzystać z tych ulic do godz. 23.

Jeszcze więcej utrudnień

Ale to tylko początek utrudnień. Pierwszy etap 73. Tour de Pologne rozpoczyna się w Radzyminie. Zanim jeszcze kolarze wjadą na zamknięte już w stolicy ulice utrudnień trzeba spodziewać się na prawym brzegu Wisły. Przed godz. 14.00 kolarze wjadą do Warszawy ul. Radzymińską. Następnie przejadą ulicami: al. "Solidarności", Targową, Zamoyskiego, Sokolą, Zamoście, mostem Świętokrzyskim, Zajęczą i Topiel.

Utrudnienia na prawym brzeguGoogle

ZOBACZ MAPĘ W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

Na ul. Topiel ok. godz. 14.15 rozpocznie się runda po Warszawie. Ulice będą wyłączane z ruchu już od godz. 12.30. Uczestnicy przejadą siedem okrążeń ulicami: Topiel, Browarną, Karową, Krakowskim Przedmieściem, Miodowa, Senatorską, pl. Teatralnym, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską, Mazowiecką, Świętokrzyską, Nowym Światem, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskimi, Belwederską, Gagarina (jezdnia w kierunku centrum), Czerniakowską (jezdnia w stronę Wilanowa, ale na jednym pasie będzie utrzymany normalny ruch), Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, pl. Trzech Krzyży, Książęcą, Kruczkowskiego, Topiel, Browarną, Karową, Krakowskim Przedmieściem, Miodową, Senatorską do mety na pl. Teatralnym, gdzie ostatni kolarze powinni dotrzeć ok. godz. 16.30.

Planowana trasa przejazdumat. organizatora

ZOBACZ MAPĘ W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

Jak informuje urząd miasta, na ulicach, którymi będą jechali kolarze będzie obowiązywał zakaz parkowania. To będzie rekordowy Tour de Pologne. W dwustuosobowym peletonie będzie w sumie aż 24 Polaków. Uwagę kibiców skupi kolarz w czarnej koszulce grupy Sky Michał Kwiatkowski. Pierwszy raz w historii o wygraną będą walczyć panie. CZYTAJ WIĘCEJ NA SPORT.TVN24.PL.

CZESŁAW LANG O TOUR DE POLOGNE:

TAK WYGLĄDAŁ TOUR DE POLOGNE W UBIEGŁYM ROKU:

Start 72. Tour de Pologne Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

ran

Źródło zdjęcia głównego: Google