Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Sprzeczka w tramwaju. Motorniczy zaatakowany "cieczą lub gazem"

Ulice

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plSprzeczka w tramwaju

W tramwaju linii 6 jadącym przez Słomińskiego doszło do sprzeczki. - Motorniczy został zaatakowany przez pewnego młodego człowieka cieczą lub gazem. Nie jest w stanie dalej prowadzić składu - informuje rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Wszystko wydarzyło się chwilę po godzinie 11 w pobliżu przystanku Park Traugutta. - Doszło do zaatakowania motorniczego przez jakiegoś młodego człowieka. Cieczą lub gazem - mówi nam Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich. Na miejscu pracują służby tramwajowe, policja. Wezwano także karetkę pogotowia. - Motorniczy nie jest w stanie dalej prowadzić składu. Chwilowo stracił wzrok. Nasze służby udzieliły mu pierwszej pomocy. Czekają na karetkę - podaje Dutkiewicz. Przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia w ruchu tramwajowym, a składy kierowano na objazdy. O 11.35 Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zakończeniu utrudnień i wznowieniu ruchu.

kw/pm