Ulice

Przerwa w zimie. Pogoda dla Warszawy

Ulice


We wtorek temperatura oscylować będzie wokół 0 stopni Celsjusza. W najbliższych dniach będzie nawet 6 stopni na plusie – prognozują synoptycy TVN Meteo. I ostrzegają przed gołoledzią.

Uczniowie warszawskich szkół właśnie rozpoczęli ferie. Pogoda zafundowała im niestety przerwę w zimie.

- Polska znajduje się pod wpływem dwóch układów niżowych znad Atlantyku o imionach Jolle i Kerim. Związane z niżami fronty atmosferyczne przemieszczają się nad Polska z zachodu na wschód. Napływa cieplejsze powietrze polarno-morskie - wyjaśnia meteorolog TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek.

Na drogach gołoledź

Wtorek upłynie pod znakiem chmur, z których padać będzie śnieg z marznącym deszczem. W kontakcie z zimnym gruntem spowoduje on gołoledź. Kierowcy muszą uważać, ponieważ nawet czarne drogi mogą być pokryte cienka warstwą lodu.

W najcieplejszym momencie dnia na termometrach w stolicy zobaczymy 1 st. C powyżej zera. Wiać będzie zachodni wiatr, a ciśnienie, które rano wynosi 1000 hPa będzie spadać i wieczorem osiągnie pułap 992 hPa.

Temperatura wzrośnie, a potem spadnie

Deszcz i zachodni wiatr towarzyszyć będą mieszkańcom stolicy do weekendu. W rozpoczynającym się tygodniu najcieplejszym dniem będzie środa. Termometry pokażą nawet 6 kresek powyżej zera. W czwartek i piątek temperatura wyniesie 4 stopnie. W sobotę się oziębi, jednak wciąż słupek rtęci nie przemieści się na niebieskie pole i pokaże 1 stopień.

Zima ma wrócić w przyszłym tygodniu - przewidują synoptycy.

wp/mz

Pozostałe wiadomości