Ulice

Corvetta zderzyła się z tramwajem

Ulice

[object Object]
Zderzenie tramwaju z autemLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Prowadzący sportową corvettę zderzył się z tramwajem numer 9 na Saskiej Kępie. Przez kilkadziesiąt minut składy nie jeździły w stronę Gocławka.

Do kolizji doszło na skrzyżowaniu Saskiej i alei Waszyngtona.

- Tramwaj linii 9 jadący w stronę ronda Wiatraczna zderzył się samochodem marki Chervolet, model Corvette ZO6. Kierowca prawdopodobnie chciał skręcić z Waszyngtona w prawo, w Saską, choć taki manewr jest tutaj niedozwolony. Samochód wjechał wprost przed nadjeżdżający tramwaj. W efekcie ma uszkodzone przednie nadkole, drzwi i stłuczoną szybę - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodał, kierowcy nic się nie stało, ale ucierpiała jedna z osób podróżujących tramwajem. - Pojechała do szpitala - podał Marcinczak.

Antoni Rzeczkowski z Komendy Stołecznej Policji powiedział redakcji Kontaktu 24, że obaj kierujący byli trzeźwi. - Nic im się nie stało. Natomiast ucierpiała jedna pasażerka tramwaju - prawdopodobnie się przewróciła. Została przewieziona do szpitala - potwierdził informację naszego reportera.

- Policja cały czas jest na miejscu i bada okoliczności zdarzenia - dodał.

Utrudnienia

Były utrudnienia na torach i na drodze. Jak przekazał Zarząd Transportu Miejskiego, ruch tramwajowy w alei Waszyngtona był wstrzymany w kierunku Gocławka. Tramwaje linii 9 i 24 kierowane były na objazd aleją Zieleniecką, ulicami Zamoyskiego i Grochowską do ronda Waszyngtona. Ruch udrożniono po około 40 minutach.

Zablokowany był także jeden pas alei Waszyngtona w tym samym kierunku.

b

Pozostałe wiadomości