Budują Nowolazurową, zamknęli Lazurową

Rozpoczęto budowę kolejnego odcinka Nowolazurowej
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plRozpoczęto budowę kolejnego odcinka Nowolazurowej

Ruszyła budowa kolejnego odcinka ul. Nowolazurowej. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to spore utrudnienia na ul. Lazurowej. W poniedziałek w nocy drogowcy zamknęli fragment ulicy pomiędzy Szeligowską a Człuchowską.

Drogowcy rozpoczęli budowę kolejnego fragmentu ul. Nowolazurowej. Tym razem prace prowadzone są na odcinku od ul. Połczyńskiej do Sterniczej. Jakich utrudnień w tym rejonie mogą spodziewać się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej?

W poniedziałek, 21 września, po godz. 22 zamknięta dla ruchu została ul. Lazurowa pomiędzy ul. Szeligowską a Człuchowską (do miejsca znajdującego się za wjazdem do serwisu samochodowego). Nie można wyjechać także z ul. Sterniczej na Lazurową. Dla samochodów wyznaczono objazd ulicami: Człuchowską, Powstańców Śląskich i Połczyńską.

Objazd zamkniętego odcinka ul. LazurowejUM Warszawa

Autobusy inaczej

Na trasy objazdowe skierowano również autobusy komunikacji miejskiej. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany obejmują autobusy nocne i dzienne. W sumie chodzi o dziewięć linii.

Zmiany dla autobusów nocnych będą obowiązują od nocy z poniedziałku na wtorek, czyli z 21 na 22 września (od początku kursowania), a dla linii dziennych od wtorku 22 września od początku kursowania.

Linia 105 i E-5 zostały skierowane (w obu kierunkach) na trasę objazdową prowadzącą ul. Człuchowską i ul. Powstańców Śląskich.

Linia 112 będzie dojeżdżała z Marek tylko do przystanku ROZŁOGI. Autobusy będą zawracały na skrzyżowaniu Lazurowej z Człuchowską.

Na trasach linii 197 (w kierunku Gwiaździstej), 713 i 743 (w kierunku cm. Wolskiego) na ul. Połczyńskiej, za skrzyżowaniem z ul. Szeligowską, został uruchomiony dodatkowy przystanek SZELIGOWSKA 53 obowiązujący jako stały.

Linia N42 w obu kierunkach została skierowana na trasę prowadzącą ul. Powstańców Śląskich.

Linia N45 będzie w obu kierunkach kursowała ulicami: Człuchowską, Powstańców Śląskich, Połczyńską i Wolską.

Linia N52 będzie kursowała we wszystkie noce tygodnia. Jednak od nocy z niedzieli na poniedziałek do nocy z czwartku na piątek tylko na trasie skróconej do Karolina. W pozostałe noce będzie kursowała zarówno na trasie podstawowej do Koprek, jak i skróconej do Karolina.

Uruchomiona została również zastępcza linia autobusowa Z12, która kursuje na trasie: CM. WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Szeligowska – zawrotka przy skrzyżowaniu z ul. Kopalnianą – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.

Jak zapowiada Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, zmiany potrwają około miesiąca. W tym czasie na Lazurowej przebudowane będą: ciepłociąg, kanalizacja oraz kable energetyczne zasilające sygnalizację świetlną oraz oświetlenie uliczne.

Objazdy dla autobusówZtm.waw.pl

jk/b

Pozostałe wiadomości