Awaria wodociągu na Marymonckiej. Wielka dziura w chodniku

Ulice

W niedzielę po południu prace wciąż trwałyLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Od sobotniego wieczora przy Marymonckiej 49 trwa naprawa awarii wodociągowej. Osunął się fragment chodnika, woda przelała się do piwnicy budynku. Na miejsce przyjechały straż pożarna i policja.

Przed godz. 16 w niedzielę na miejscu wciąż pracowali wodociągowcy. Utrudniony jest przejazd ulicą Podczaszyńskiego.

Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. "Na warszawskich Bielanach na rogu Marymonckiej zawaliła się ulica oraz kawałek chodnika. Na miejscu są straż pożarna i inne służby. Dziura o średnicy ok. 3-5 metrów" - napisał Reporter 24.

Strażacy potwierdzili zdarzenie. Przyczyną osuwiska, jak powiedział nam Piotr Gugała, była awaria wodociągu. - Powstało osuwisko o średnicy około czterech metrów. Woda wlała się do piwnicy budynku przy Marymonckiej 49, pomagaliśmy ją odpompować, teraz osuszamy miejsce - powiedział.

Na miejscu pracował jeden zastęp straży. - Była też policja i służby energetyczne - dodał Gugała.

Utrudnienia

W niedzielę rano przy ulicy Marymonckiej był reporter tvnwarszawa.pl. - Dziura znajduje się w ulicy Podczaszyńskiego na rogu Marymonckiej. W wykopie nadal jest woda. Służby wodociągów wezwały pogotowie energetyczne, bo w środku przechodzi wiele kabli - mówił Tomasz Zieliński.

I dodał, że zablokowany jest ruch w kierunku Kasprowicza. - Woda podmyła podbudowę jezdni. Drogowcy będą musieli ją naprawić - podsumował nasz reporter.

kw/gp/md/b