Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Ulice

"Kierowcy, noga z gazu"

Ulice


W Warszawie spadł śnieg. Czarne ulice znowu zamieniły się w białe drogi. Dlatego możemy spodziewać się pogorszenia warunków na drogach. Kierowcy muszą być czujni i zdjąć nogę z gazu.

Do tej pory nie doszło do poważnych kolizji, jednak policja ostrzega przed nieostrożną jazdą i przypomina o tym, że na drodze nie jesteśmy sami - Przede wszystkim należy uważać na pieszych - ostrzega Andrzej Browarek z biura prasowego KSP.

W pierwszej kolejności piesi

- Przede wszystkim kierowcy muszą uważać na pieszych, którzy robią zakupy przedświąteczne – mówi Browarek. Niedługo wyjdą ze sklepów i na ulicach będzie tłok. – Sami piesi, poruszający się w terenie niezabudowanym i słabo oświetlonym koniecznie powinni posiadać elementy odblaskowe – przypomina.

Noga z gazu

Na ulicach będzie dużo błota pośniegowego, co wydłuży drogę hamowania. Warunków jazdy nie poprawia też szybko zapadający zmrok. – Kierowcy, noga z gazu! – apeluje policjant.

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl | PAP, wprost.pl, TVN24, IAR

wp/aq

Źródło zdjęcia głównego:  | TVN24, PAP, echodnia.eu