Kierowcy na nowej jezdni Trasy AK

Zmiany na Trasie AK
Zmiany na Trasie AK
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZmiany na Trasie AK

Kolejne otwarcie na Trasie AK. W nocy drogowcy udostępnili kierowcom jeden pas pomiędzy ul. Powązkowską a Wisłostradą na przebudowanej (południowej) jezdni głównej.

Jak informowali drogowcy, nowa organizacja ruchu wejdzie w życie w niedzielę o 22.00. W poniedziałek po 6.00 na miejsce pojechał nasz reporter.

- Pomiędzy Powązkowską a Wisłostradą do dyspozycji kierowców oddano jeden - środkowy pas dotychczas całkowicie zamkniętej południowej ( w kierunku Marek) jezdni głównej - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Tym pasem kierowcy dojadą do estakad zjazdowych na Wisłostradę w kierunku Łomianek i Mokotowa - dodaje.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z oddaniem do ruchu jednego pasa wyremontowanej jezdni południowej Trasy Armii Krajowej przywrócony został przystanek Os. Potok 03. Obowiązuje on dla autobusów linii: 112, 114, 118, 132, 156, 186, 414, N02.

Tranzyt dwoma pasami

Obecnie oprócz nowo otwartego pasa do dyspozycji kierowców w kierunku Marek są wciąż dwa pasy na jezdni północnej (w kierunku Bemowa). Jak zaleca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, nimi poruszać się powinni wszyscy ci kierowcy, którzy przez Warszawę podróżują tranzytowo.

W przeciwnym kierunku (w stronę Bemowa) organizacja ruchu się nie zmieniła.

To kolejne otwarcie na przebudowywanej Trasie AK. Tydzień przed zapowiadanym terminem drogowcy przywrócili ruch na jezdni Wisłostrady w kierunku Łomianek przy Trasie Armii Krajowej.

Inwestycja w liczbach

Od października 2013 roku przebudowywany jest 4,6 kilometrowy odcinek trasy wraz z mostem za ponad 796 milionów złotych.

Inwestycja obejmuje między innymi zburzenie i odbudowanie 16 obiektów inżynierskich między innymi 7 wiaduktów, 6 estakad, tunel pod Trasą AK wraz z przejściem dla pieszych.

Wyremontowanych zostanie także dwadzieścia dziewięć obiektów między innymi 11 wiaduktów, 9 estakad i 6 kładek i przejść dla pieszych. Powstanie 14 nowych nieistniejących obiektów takich jak półtunelowe ekrany akustyczne czy nowy wjazd na Trasę AK z ul. Marymonckiej w kierunku Poznania.

Budowlańcy zużyją w sumie 8255 ton stali zbrojeniowej.

Jak informują drogowcy, inwestycja zostanie zakończona zgodnie z terminem, czyli w październiku 2015 roku.

su

Pozostałe wiadomości