Awaria ciepłownicza na Bródnie. Kilkadziesiąt budynków bez ogrzewania

Aktualizacja:
Autor:
katke/gp
Źródło:
PAP
Awaria ciepłownicza na Bródnie
Awaria ciepłownicza na Bródnie
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plAwaria ciepłownicza na Bródnie

Niemal od północy część mieszkańców warszawskiego Bródna ma zimne kaloryfery. Odciętych od dostaw ciepła jest kilkadziesiąt budynków. Naprawa może potrwać do środowej nocy.

Veolia Energia Warszawa S.A. informuje, że w rejonie ul. Malborskiej w nocy, po godzinie pierwszej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Zgodnie z zapowiedzią kaloryfery mają zacząć grzać dopiero przed północą.

Zimno w domach mają mieszkańcy z bloków przy ulicach: Św. Wincentego, Krasiczyńskiej, Krasnobrodzkiej, Tokarza, Kondratowicza, Malborskiej, Głębockiej, Kowalskiego i Rzepichy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Po południu Paweł Zbiegniewski z Veolii przekazał w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że trwają prace nad usunięciem awarii. - Uszkodzona jest jedna z rur, na której była nieszczelność na około 350 milimetrów. Stąd też zakres prac i czas potrzebny na naprawy jest wydłużony niż normalnie. Ekipy pracują tam non stop - powiedział. Zaznaczył, że obecnie trwają prace przy ulicy Malborskiej 3. Jednocześnie zapewnił, że na miejscu jest maksymalna liczba ekip Veolii.

- Aktualny komunikat mówi o tym, że prace potrwają do godziny ósmej rano w środę, ale warto śledzić aktualne komunikaty. Może się zdarzyć, że awaria zostanie usunięta wcześniej - zastrzegł Zbiegniewski.

Autor:katke/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości