TVN Warszawa | Praga Północ

Nowe drzewa, ławki i oświetlenie w Parku Michałowskim. Jest też miejsce na plażowanie

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nowa odsłona parku Michałowskiego

Nowe ławki, plac zabaw dla dzieci, wybieg dla psów, oświetlenie i więcej zieleni. Mieszkańcy mogą już korzystać z odnowionego terenu przy ulicy Kawęczyńskiej na Szmulkach.

- Ożywienie i włączenie społeczno-gospodarcze Szmulowizny to kluczowy cel naszego programu rewitalizacji prawej części stolicy. Mieszkańcy Michałowa mają teraz nową, atrakcyjną przestrzeń do spędzania wolnego czasu - powiedział cytowany w komunikacie ratusza Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

"Miejsce na pikniki, plażowanie, gry i zabawy"

Jak przypomniał urząd miasta, jeszcze w 2018 roku zorganizował on spacery z architektami wokół tematu planów zagospodarowania parku oraz piknik konsultacyjny. W efekcie konsultacji społecznych wypracowano nową koncepcję terenu na Szmulowiźnie.

"W centralnym punkcie parku jest teraz miejsce na pikniki, plażowanie, gry i zabawy. Wokół murawy zakwitną kwiaty. Pośród zieleni stanęły też ławki - również te zgłoszone w budżecie obywatelskim. Pojawiła się też całkowicie nowa alejka wykonana z materiału przepuszczającego wodę do gleby. Przylegają do niej tarasy, na których zainstalowano tablice edukacyjne z historycznymi ciekawostkami o Pradze-Północ" - wyliczają nowe atrakcje urzędnicy.

25 nowych drzew, ponad 2360 krzewów

Oprócz tego jest też miejsce dla najmłodszych - plac zabaw. Dla poprawy bezpieczeństwa zainstalowano z kolei dodatkowe oświetlenie. "Nowością jest psi wybieg, na którym znajdują się zabawki dla domowych pupili. Nie zapomniano też o roślinnej aranżacji – ogrodnicy posadzili tam dodatkowo 25 drzew, ponad 2360 krzewów i 3000 sztuk bylin oraz pnączy" - wymienia dalej ratusz.

Ratusz wskazał, że inwestycję prowadził Zarząd Praskich Terenów Publicznych. Całkowity koszt prac wyniósł niespełna 2,8 miliona złotych.

Prace w pierwszym etapie zakończyły się zgodnie z planem. W maju ratusz zapowiadał, że potrwają do końca tego roku. Jak informowaliśmy wówczas, w ramach drugiego etapu inwestycji przy parku powstanie m.in. ogród społeczny do uprawy warzyw i ziół, sad owocowy oraz fontanna. Metamorfozę ma przejść także zabytkowy młyn Michla.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy w maju, jak wygląda przebieg prac w parku:

Park Michałowski się zmienia
Park Michałowski się zmieniaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: R. Motyl / UM Warszawa

Pozostałe wiadomości