ZTM postawił nowe biletomaty. Sprawdź lokalizacje

Warszawa

Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plZTM wprowadza nowe bilety

Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą już korzystać z 15 nowych biletomatów. W całym mieście jest już ponad 300 takich urządzeń.

Nowe urządzenia znajdują się w różnych dzielnicach, w rejonie popularnych przystanków. Na razie jest ich 15: przy przystanku Pancera, Duracza, Okularowa, Płowiecka, Korsaka i Sosnkowskiego.

Kolejne znajdziemy na skrzyżowaniu ul. Obrońców Tobruku z ul. Pieniążka (przy przystankach Hala Sportowa Bemowo) i obok PKP Rakowiec - w przejściu łączącym peron kolejowy z tramwajowym i autobusowym.

Następne siedem ustawiono przy przystankach: Kawęczyńska Bazylika, Rondo Starzyńskiego, Berestecka (przy centrum handlowym), Korotyńskiego, Os. Lewandów, Marymont Potok i ostatni na Nowolipkach.

Będą kolejne

A to nie koniec. Jak zapowiada na swojej stronie Zarząd Transportu Miejskiego, w najbliższym czasie pojawi się jeszcze sześć nowych biletomatów: przy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, na Sielcach, a także w rejonie przystanków Dzieci Warszawy, Trocka i Plac Grunwaldzki.

Urządzenia zostały ustawione przez Mennicę Polską. Pasażerowie mogą w nich kupić wszystkie rodzaje biletów kartonikowych i bilety długookresowe. "W automacie można również zakodować e-hologram na Warszawskiej Karcie Miejskiej" - oświadcza ZTM .

W biletomatach można płacić zarówno kartą, jak i gotówką.

Nowe bramki w metrze

Oprócz biletomatów, ZTM planuje też zainwestować w nowe bramki w metrze. Mają pojawić się na pięciu stacjach: Marymont, Słodowiec, Stare Bielany, Wawrzyszew i Młociny (po jednej przy każdym wejściu, zatem łącznie będzie 10 nowych bramek).

Będą wyposażone w czytniki kodów QR, za pomocą których zeskanujemy bilet kupiony przez telefon.

Będą nowe bramki w metrzeZTM
wideo 2/3

kw/mś