Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Znów rasistowskie znaki na muralu. "Biały Targówek"

TVN Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plMural zdewastowany

Mural z dziećmi wymalowany na rurze ciepłowniczej przy ul. Rozwadowskiego znów zniszczony. Twarze dzieci o czarnym kolorze skóry zostały zamalowane. Zaalarmował Staszek na Kontakt 24.

"Nie potrafię się pogodzić się z łatwością, z jaką akceptujemy pogardę dla innych. Szczególnie bolesne jest to w przypadku, kiedy dotyczy to dzieci" – napisał internauta w mailu.

"Biały Targówek"

I dodał, że ktoś dokonał "profanacji". Staszek relacjonuje, że namalowane zostały celowniki na twarzach dzieci o ciemnym kolorze skóry. Na wysłanych przez niego zdjęciach widać, że znaki przypominają krzyże celtyckie, czyli symbole neonazistowskie. Pojawił się również napis: "Biały Targówek".

Staszek twierdzi, że stało się to kilka tygodni temu.

O sprawie poinformowaliśmy fundację Sowa, do której mural należy. – Wyślemy na miejsce pracownika, by sprawdził te doniesienia – zapewnia Barbara Świątek, przedstawicielka organizacji.

Zniszczony, odmalowany

To nie pierwszy raz, gdy malunek pada ofiarą wandali. W lutym informowaliśmy, że pojawiły się na nim napisy "Targówek pier… uchodźców" i "Biały Targówek". Także wtedy pomazane zostały twarze dzieci. W czerwcu mural został odmalowany.

Grafikę na rurze przy ulicy Rozwadowskiego stworzyły dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej nr 58 i podopieczni z ośrodka dla uchodźców. Miała być symbolem tolerancji i otwartości na różne kultury.

ran/mś