Najnowsze

Zlot Aniołów Piekieł nad Zegrzem. W Stanach to organizacja przestępcza

Najnowsze


W najbliższy weekend w podwarszawskiej Ryni odbędzie się zlot motocyklistów z Hells Angels. W Stanach Zjednoczonych klub uznany jest za organizację przestępczą. - Tylko na obszarze działania Komendy Stołecznej Policji w zapewnienie bezpieczeństwa w związku z odbywającym się zlotem zaangażowanych będzie ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy - informuje Magdalena Bieniak z zespołu prasowego stołecznej komendy.

Motocykliści okrytego złą sławą i jednego z najbardziej znanych na świecie klubów motocyklowych w najbliższy weekend spotkają się na dorocznym zjeździe. Ich bazą będzie Rynia nad Zalewem Zegrzyńskim. Część uczestników już jest w Polsce, inni przyjadą wkrótce. Zlot wzbudza emocje entuzjastów motocykli, koncentruje też uwagę policji. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa czuwać ma pięć tysięcy funkcjonariuszy.

Prewencyjne kontrole motocyklistów

Jak informuje Magdalena Bieniak z zespołu prasowego stołecznej komendy, przygotowania policji trwają już od marca. - Z uwagi na fakt, że w zlocie uczestniczyć będą osoby z wielu krajów, poprzez Komendę Główną Policji prowadzona jest stała, intensywna współpraca z naszymi partnerami z zagranicy, w szczególności z państw w których takie zloty już się odbywały. Bazujemy na bogatym doświadczeniu i rozwiązaniach, jakie zachodnie policje stosowały w celu zapewnienia bezpieczeństwa - przekonuje Bieniak.

Policja planuje prewencyjne kontrole motocyklistów w Polsce. - Realizowane przez nas czynności będą miały również charakter prewencyjny, obejmujący między innymi kontrole uczestniczących w zlocie motocyklistów, na terenie całego kraju, na każdym etapie ich podróży do miejsca docelowego. - dodaje Magdalena Bieniak.

Zaangażowane w działania jest także Centralne Biuro Śledcze Policji, a także inne komendy wojewódzkie policji, przez których obszar przemieszczać będą się motocykliści. - Pozostajemy także w stałym kontakcie ze Strażą Graniczną. Tylko na obszarze działania Komendy Stołecznej Policji w zapewnienie bezpieczeństwa w związku z odbywającym się zlotem zaangażowanych będzie ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy - wyjaśnia Bieniak.

250 oddziałów klubu w Europie

Hells Angels powstał w Stanach Zjednoczonych po II wojnie światowej jako jeden z gangów motocyklowych, rekrutujących głównie byłych żołnierzy. w 1969 roku uruchomiono pierwszy europejski oddział klubu w Londynie. Obecnie w Europie jest ich 250. Ponadto motocyklistów w barwach Hells Angels można spotkać w Ameryce Południowej, Afryce, Azji czy Australii. W Stanach Zjednoczonych klub uznany jest za organizację przestępczą, jego członkowie byli oskarżani m.in. handel narkotykami i kradzieże. skw

Pozostałe wiadomości