Najnowsze

Zamknęli sześć stacji metra. Przez podejrzany bagaż

Najnowsze

Problemy na I linii metra
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plProblemy na I linii metra

Przez kilkadziesiąt minut sześć stacji metra zostało zamkniętych po tym, jak na jednej z nich znaleziono pozostawiony bez opieki bagaż.

Pozostawiony przedmiot znajdował się na stacji Wilanowska. - Policja sprawdza, co to jest za bagaż. Procedury wymagają, że musi on zostać sprawdzony przez policjanta z wyszkoleniem pirotechnicznym - mówił nam Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Okazało się, że bagaż należał do młodego mężczyzny, który wrócił na stację, jak tylko zorientował się, że zostawił tam wspomniany przedmiot. - Akcje służb już trwały i musieliśmy sprawdzić bagaż. Okazało się, że rzeczywiście należy on do tego pana. W środku nie znaleźliśmy żadnych przedmiotów, które mogły zagrażać bezpieczeństwu - wyjaśnił Retmaniak.

Funkcjonariusz przekazał, że ze stacji metra Wilanowska zostało ewakuowanych 300 osób.

Na jednej z zamkniętych stacji była nasza dziennikarka. - Słychać komunikat, że podziemna kolejka dojeżdża tylko do stacji Politechnika - relacjonowała Klaudia Ziółkowska.

Utrudnienia i linia zastępcza

Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego wyłączone z ruchu pasażerskiego zostały stacje metra: URSYNÓW, SŁUŻEW, WILANOWSKA, WIERZBNO, RACŁAWICKA, POLE MOKOTOWSKIE.

Pociągi linii metra M1 kursowały na odcinkach: KABATY-STOKŁOSY i POLITECHNIKA-MŁOCINY. Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z między stacjami Stokłosy a Politechnika.

Utrudnienia zakończyły się o godz. 19.20.

mp/b

Pozostałe wiadomości