WKD: drzewo spadło na tory, zerwało sieć trakcyjną. Utrudnienia

Warszawa

wkdUtrudnienia dla pasażerów

Utrudnienia dla pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Na tory spadło drzewo zrywając przy tym sieć trakcyjną. Pociągi częściowo nie kursują. Utrudnienia mają potrwać do godz. 18 - poinformowali przedstawiciele WKD.

Do zdarzenia doszło po 10.00 w rejonie stacji Podkowa Leśna Główna. - W związku z upadkiem drzewa na torowisko zablokowane zostały obydwa tory, tj. tor nr 1 w kierunku Grodziska Mazowieckiego oraz tor nr 2 w kierunku Warszawy - poinformowała po 10.00 WKD.

Jak można było przeczytać w komunikacie, w wyniku upadku uszkodzona została sieć trakcyjna. Ruch pociągów na odcinku od Komorowa poprzez Podkowę Leśną do Grodziska Mazowieckiego i Milanówka ulega zawieszeniu do odwołania.

Pociągi kursowały tylko na odcinku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów.

Komunikacja zastępcza

Po 11.00 udało się przywrócić napięcie w sieci trakcyjnej od Komorowa do Podkowy Leśnej Wschodniej. - W związku z powyższym pociągi z kierunku Warszawy mogą dojeżdżać po torze nr 1 lub torze nr 2 do przystanku Podkowa Leśna Wschodnia - poinformowało WKD.

Od ok. godz. 15:00 autobusowa komunikacja zastępcza kursuje na odcinku Podkowa Leśna Główna - Kazimierówka."Na odcinku Grodzisk Maz. Radońska - Kazimierówka oraz Podkowa Leśna Główna - Warszawa Śródmieście WKD kursują pociągi według specjalnej organizacji w zależności od stopnia dyspozycyjności taboru kolejowego oraz personelu obsługującego - maszynistów" - stwierdzili kolejarze.Po godz. 19. przywrócono ruch pociągów na całej linii.

su/ran/sk