Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Wielka scena, namiot-igloo i studio w bajkowym klimacie

Warszawa

TVN24Tak wygląda "centrum dowodzenia" WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na całym świecie, ale jej serce jest właśnie w Warszawie. Przed Pałacem Kultury czeka już wielka scena, na której odbędzie się koncert. Jest też namiot medyczny, w którym zobaczymy sprzęt zakupiony dzięki poprzednim zbiórkom.

- Przed Pałacem Kultury wyrosło miasteczko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest scena, na której będzie odbywał się finał, gdzie orkiestra będzie grała w tym dosłownym sensie. Mnóstwo miejsca, żeby warszawiacy tutaj przyszli, zobaczyli i wzięli udział - relacjonowała Małgorzata Telmińska, reporterka TVN24.

Jest specjalne miejsce, gdzie odbędą się licytację WOŚP oraz przestrzeń dla dla redakcji internetowej. Ta dba o to, by przez cały finał na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Orkiestry pojawiały się najświeższe informacje.

Namiot medyczny

Duże wrażenie robi oddzielny namiot medyczny, w którym zaprezentowano przykłady nowoczesnych urządzeń zakupionych dzięki WOŚP w poprzednich latach. Jest sprzęt z oddziałów kardiologicznych, geriatrii czy neonatalogii.

– Chcemy pokazać cząstkę tego. Nie jesteśmy w stanie nawet po jednej sztuce tego, co kupiliśmy pokazać w jednym miejscu. To są inkubatory, to są rezonanse magnetyczne. Będziemy o tym mówili, będziemy państwu pokazywali, co przez te 25 lat trafiło do polskich szpitali – opisywał w rozmowie z reporterką TVN24 Jurek Owsiak.

- To urządzenia z najwyższej półki – zapewniał.

Wizyta w namiocie medycznym WOŚP
TVN24

Owsiak podkreśla też, że wszystko to udało się osiągnąć dzięki Polakom, którzy co roku chętnie się angażują. - Jednoczymy ludzi i to jest najważniejsze - mówi.

Studio WOŚP w bajkowym klimacie

Kamera TVN 24 odwiedziła również studio przygotowywane na 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Przede wszystkim jest ciepło. Wszyscy, którzy wejdą do nas do środka, będą mogli poczuć takie ciepło, niemalże rodzinne – przyznał Owsiak. - Już wiszą dekoracje, jak zwykle bajkowe, Jarek Koziara wyczarował tam przepiękne kolorowe sople - dodał.

Obok studia jest także namiot specjalny, gdzie będzie można sobie zbadać między innymi poziom cukru.

W tym roku fundacja zbiera pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów. Centrum dowodzenia przed Pałacem Kultury ruszy o 8.30. Na scenie zaprezentuje się mnóstwo gwiazd, m.in. Big Cyc, Urszula, Happysad czy Lao Che.

Odliczanie godzin do finału
TVN24
Jerzy Owsiak o przygotowaniach
TVN24

kz/ran/kw/ec