Warszawiacy żegnają Młynarskiego. Księga kondolencyjna w ratuszu

Warszawa

TVN24Księga kondolencyjna została wystawiona w ratuszu

Czwartek jest ostatnim dniem, w którym można wpisać się do księgi kondolencyjnej poświęconej pamięci Wojciecha Młynarskiego. Księga wystawiona jest w stołecznym ratuszu. Wpisała się do niej między innymi prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Księga kondolencyjna znajduje się w sali numer 131, przy pl. Bankowym 3/5. Wpisów można dokonywać od 9 do 18.

W środę do księgi wpisała się prezydent stolicy. "Z wyrazami wdzięczności za podtrzymywanie na duchu i rozśmieszanie ponurej rzeczywistości w przeszłości i obecnie" - napisała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wojciech Młynarski zmarł 15 marca. Poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej odszedł po długiej chorobie.

Miał 76 lat.

"Nigdy nie umrze"

Młynarski był autorem ponad dwóch tysięcy tekstów: piosenek lirycznych, ballad, "obrazków obyczajowych" i songów politycznych. Jego piosenki "Światowe życie", "Och, ty w życiu", "Żorżyk gitarzysta basowy", "Prześliczna wiolonczelistka", "Moje serce to jest muzyk" nuciła cała Polska. Największą popularnością cieszył się jego superprzebój "Jesteśmy na wczasach".

- Przede wszystkim to był warszawiak, poeta Warszawski. Chociaż na ogół pisał do muzyki, to jednak to były najwyższego kunsztu poetyckiego utwory. I takie, które spowodują że on nigdy nie umrze, bo jego piosenki i jego refreny będziemy zawsze cytować przy różnych okazjach - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz po wpisaniu się do księgi kondolencyjnej. - Muszę powiedzieć, że dla mojego pokolenia to było takie rozświetlenie ponurej PRL-owskiej rzeczywistości. Myślę że jego piosenki są nadal bardzo aktualne - podsumowała prezydent stolicy.

Pogrzeb na Powązkach

Uroczystości pogrzebowe artysty odbędą się w piątek, 24 marca, w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Rozpoczęcie uroczystości planowane jest na godzinę 13:40.

Urna z prochami artysty zostanie pochowana w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach

Zobacz wspomnienia Wojciecha Młynarskiego:

Wspomnienie Wojciecha MłynarskiegoTVN24
wideo 2/5

md/r