Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Najnowsze

Młodzi piłkarze i doświadczeni zawodnicy. Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
TVN24
TVN24XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Już po raz jedenasty młodzi piłkarze z domów dziecka rywalizowali w mistrzostwach kraju. Reporterka TVN24 sprawdziła, jak im poszło.

XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej odbyły się w sobotę 12 września na stadionie OSiR Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku 11.

"Poziom jest zawsze wysoki"

Na murawie o puchar walczyło 30 drużyn z całego kraju, między innymi ze Szczecina, Gdańska, Warszawy, Olsztyna, Płocka, Kołaczkowa, Reszla, Wojsławic czy Gostchorza.

- Poziom tutaj jest zawsze wysoki. Nieważna jest ilość, a jakość zawodników i drużyn. Każdy chce wygrać, każdy chce się pokazać – powiedział Julian Gielnik, jeden z zawodników drużyny Sternik Szczecin.

Turniej odbył się po raz jedenasty. – Wyjątkowo mało licznie obsadzony w tym roku z uwagi na pandemię. W zeszłym roku mieliśmy tutaj ponad czterdzieści drużyn, w tym roku dwadzieścia pięć, ale bardzo się cieszymy z każdego zawodnika, który tutaj przyjechał  – przekazał Sylwester Trześniewski, prezes stowarzyszenia "Nadzieja Na Mundial", organizatora imprezy.

Regulamin dopuszcza udział w turnieju drużyny, która składa się z zawodników maksymalnie z trzech różnych domów dziecka.

– Niektóre drużyny są z jednego domu dziecka, a niektóre są reprezentacją z jednego regionu. Dwa, trzy domy dziecka razem trenują – dodał Trześniewski.

Młodych piłkach wspierali zawodowcy między innymi Jacek Krzynówek, Cezary Kucharski, Jacek Bednarz, Tomasz Sokołowski, Tomasz Kłos. – To są osoby, które bardzo chętnie biorą udział w takim turnieju. Myślę, że dla dzieci jest to atrakcyjne rozegrać mecz z byłymi reprezentantami Polski – powiedział Dariusz Dziekanowski, były reprezentant Polski w piłce nożnej.

Autor:kz/ran

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24