Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Trocka bez ciepłej wody. "W związku z pracami przy budowie metra"

  TVN Warszawa

  Osuwisko na budowie metraTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
  wideo 2/2

  Mieszkańcy Trockiej zostali bez ciepłej wody. Dostawca tłumaczy, że to przez budowę metra na Targówek. Przedstawiciel wykonawcy uspokaja: mienie, mieszkańcy i pracownicy są bezpieczni.

  Zaczęło się w niedzielę. Na budowie stacji metra pojawiła się wyrwa. Informację o niej dostaliśmy na Kontakt 24. Załączone było zdjęcie z budowy. "Warszawa w przyszłości stacja metra Trocka. Osuwisko ziemi na koniec dni otwartych. Pozdrawiam" - napisał Andre.

  Wody nie ma...

  W poniedziałek na miejsce zdarzenia pojechał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Jest duża dziura, wyrwa. Jeden z mieszkańców mówił mi, że w tym miejscu stały wcześniej maszyny. W środku widać rurę. Teren jest ogrodzony taśmą. Wokół osuwiska zgromadzeni są robotnicy - relacjonował Zieliński, a rzecznik wykonawcy Mateusz Witczyński zapewniał, że takie sytuacje się zdarzają.

  Jednak dzień później okoliczni mieszkańcy zostali bez ciepłej wody. Veolia (dostawca ciepła) podała lakoniczny komunikat. "W związku z pracami przy budowie metra powstało ryzyko uszkodzenia sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Trockiej. W trosce o bezpieczeństwo osób przebywających w pobliżu podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu dostaw ciepła i ciepłej wody do budynków podanych w załączeniu". Veolia zapewniła, że trwają rozmowy z Generalnym Wykonawcą w zakresie sposobu naprawy pozwalającej na jak najszybsze wznowienie dostaw ciepła.

  ... dziury też

  Mateusz Witczyński kolejny raz zapewnia, że w okolicy budowy nie ma zagrożenia dla mienia, terenów, pracowników oraz mieszkańców. - Samo dziura została szybko zasypana - zapewnia rzecznik, a na dowód wysyła fotografię. - Pracujemy nad tym, żeby jak najszybciej wyjaśnić sprawę wyłączenia instalacji cieplnej - dodaje rzecznik wykonawcy. Po godzinie 15 Veolia poinformowała, ze ciepła woda do kranów wróci jeszcze przed godziną 18.

  Budowa stacji Trocka
  Mateusz Witczyński

  kz/mś