Trocka bez ciepłej wody. "W związku z pracami przy budowie metra"

Warszawa

Osuwisko na budowie metraTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Mieszkańcy Trockiej zostali bez ciepłej wody. Dostawca tłumaczy, że to przez budowę metra na Targówek. Przedstawiciel wykonawcy uspokaja: mienie, mieszkańcy i pracownicy są bezpieczni.

Zaczęło się w niedzielę. Na budowie stacji metra pojawiła się wyrwa. Informację o niej dostaliśmy na Kontakt 24. Załączone było zdjęcie z budowy. "Warszawa w przyszłości stacja metra Trocka. Osuwisko ziemi na koniec dni otwartych. Pozdrawiam" - napisał Andre.

Wody nie ma...

W poniedziałek na miejsce zdarzenia pojechał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Jest duża dziura, wyrwa. Jeden z mieszkańców mówił mi, że w tym miejscu stały wcześniej maszyny. W środku widać rurę. Teren jest ogrodzony taśmą. Wokół osuwiska zgromadzeni są robotnicy - relacjonował Zieliński, a rzecznik wykonawcy Mateusz Witczyński zapewniał, że takie sytuacje się zdarzają.

Jednak dzień później okoliczni mieszkańcy zostali bez ciepłej wody. Veolia (dostawca ciepła) podała lakoniczny komunikat. "W związku z pracami przy budowie metra powstało ryzyko uszkodzenia sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Trockiej. W trosce o bezpieczeństwo osób przebywających w pobliżu podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu dostaw ciepła i ciepłej wody do budynków podanych w załączeniu".Veolia zapewniła, że trwają rozmowy z Generalnym Wykonawcą w zakresie sposobu naprawy pozwalającej na jak najszybsze wznowienie dostaw ciepła.

... dziury też

Mateusz Witczyński kolejny raz zapewnia, że w okolicy budowy nie ma zagrożenia dla mienia, terenów, pracowników oraz mieszkańców. - Samo dziura została szybko zasypana - zapewnia rzecznik, a na dowód wysyła fotografię.- Pracujemy nad tym, żeby jak najszybciej wyjaśnić sprawę wyłączenia instalacji cieplnej - dodaje rzecznik wykonawcy.Po godzinie 15 Veolia poinformowała, ze ciepła woda do kranów wróci jeszcze przed godziną 18.

Budowa stacji Trocka
Mateusz Witczyński

kz/mś