Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Tramwaj połączy Jelonki z Bemowem

Najnowsze

| bbc.co.uk, lefigaro.fr, PAPfilm TVN Warszawa

Jest umowa na nowe tory tramwajowe na ulicy Powstańców Śląskich. Brakujący, dwukilometrowy odcinek między ul. Radiową a Górczewską pozwoli przejechać tramwajem przez całą dzielnicę pod koniec 2011 roku.

W piątek prezydent miasta, burmistrz dzielnicy i prezes Tramwajów Warszawskich podpisali umowę na projekt i budowę linii między ul. Radiową, a urzędem dzielnicy Bemowo. Koszt to 48 milionów złotych.

Jeśli dopisze pogoda, a inwestycji nie zatrzymają procedury, to pierwszy tramwaj pojedzie nowymi torami pod koniec przyszłego roku. Walka o tę linię trwała 18 lat. W końcu się udało. Nie byłoby to jednak możliwe bez pozyskania środków z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Ten pożyczył Tramwajom Warszawskim prawie dwa miliardy złotych.

Wygoda dla kierowców

Zadowoleni mogą być też kierowcy. W ramach tej samej inwestycji zlikwidowane zostanie ostatnie wąskie gardło na Powstańców Śląskich, tuż przed Radiową. Zbudowane zostaną dwie osobne jezdnie.

Filip Chajzer bf/roody