Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Symboliczna trumna na radzieckim cmentarzu. "Jaruzelski nie zasługuje na Powązki"

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plSymboliczna trumna pod obeliskiem

Na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy Żwirki i Wigury Ruch Narodowy zorganizował symboliczny pogrzeb gen. Jaruzelskiego. – Nie uważamy, że zasługiwał, by być pochowanym na Powązkach Wojskowych – przekonuje Witold Tumanowicz.

Ok. godz. 10 narodowcy zjawili się przy obelisku, gdzie złożyli białą trumnę z czerwoną gwiazdą. Przyklejono do niej stopy manekina.

- Chodzi o to, by trumnę sowieckiego namiestnika, jakim był Wojciech Jaruzelski, złożyć symbolicznie przy pomniku Armii Czerwonej - tłumaczy sens happeningu Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego. - Nie uważamy, żeby Wojciech Jaruzelski zasługiwał na pogrzeb na Powązkach Wojskowych wśród bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę – dodaje. Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl, na miejscu było ok. 20 osób i policja. - Obyło się bez incydentów – zaznacza Artur Węgrzynowicz.

Msza i pogrzeb

W piątek w Warszawie odbędą się uroczystości pogrzebowe gen. Wojciecha Jaruzelskiego, zmarłego w niedzielę autora stanu wojennego, ostatniego przywódcy PRL i pierwszego prezydenta po 1989 r. O godz. 11 w Katedrze Polowej WP przy ul. Długiej odprawiona zostanie msza św. za zmarłego.

Uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach mają rozpocząć się o godz. 14 od pożegnania urny z prochami generała na placu przed domem pogrzebowym. CZYTAJ WIĘCEJ O POGRZEBIE.

Pogrzeb odbędzie się w katedrze przy ul. DługiejTVN24

ran/mz