Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Po nawałnicy odpadł krzyż. "Wbił się w dach kościoła"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plKościół bez krzyża na jednej wieży

Po niedzielnej nawałnicy z wieży kościoła przy placu Zbawiciela odpadł krzyż. Teraz przedstawiciele parafii będą sprawdzać, jak z powrotem zamontować krucyfiks.

Widok kościoła przy placu Zbawiciela zaskoczył w poniedziałek wiele osób – wszystko właśnie ze względu na brak krzyża na jednej z wież. - Odpadł po niedzielnej nawałnicy. Oderwał się i wbił się w dach kościoła – mówi tvnwarszawa.pl ksiądz Piotr Malczewski, wikariusz Kościoła Najświętszego Zbawiciela przy pl. Zbawiciela. I dodaje, że przed południem trwały oględziny. Ksiądz informuje, że teraz będą uzgadniać, jak zamontować ponownie krzyż na wieży.

Deszcz, wiatr, gradobicie

Zerwany krzyż to skutek nawałnicy, która w niedzielę późnym wieczorem przeszła nad Warszawą. Strażacy interweniowali ponad 200 razy. Silny wiatr powalił dziesiątki drzew, intensywny deszcz zalał ulice. Najmocniej ucierpiały dwie dzielnice: Śródmieście i Praga Południe.

W całym województwie mazowieckim strażacy otrzymali około 300 zgłoszeń.

Kościół bez jednego krzyża na wieży | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Wieża bez krzyża | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Wieża bez krzyża | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Uszkodzony dach | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ran/sk