Najnowsze

PKP walczy z bałaganem w pociągach

Najnowsze

fot
| Dziennik Polskifot

Masz dość brudnych i zaniedbanych pociągów? Jeżeli tak, to utrwal aparatem fotograficznym bałagan w składach i prześlij je kolejarzom. PKP Intercity przeanalizuje zdjęcia i zastanowi się co poprawić.

To, że pociągi są brudne nie jest nowością. Wiedzą o tym pasażerowie, wiedzą też ekipy porządkowe, które muszą uwijać się, żeby posprzątać składy pomiędzy kolejnymi kursami.

Brak mydła, papieru

Dlatego PKP Intercity ruszyło właśnie z akcją "Czysty Wagon". Każdy pasażer na adres czystywagon@intercity.pl może nadesłać do 10 grudnia zdjęcie lub film pokazujący bałagan. Kolejarze obejrzą zdjęcia, przygotują raport i zastanowią się, co z tym dalej zrobić.

- Brak mydła, brak papieru toaletowego, wtedy może to po pierwsze sfotografować i następnie napisać krótki komentarz. Ważne, żeby napisać jakiej relacji był pociąg – mówi Jarosław Gacki z PKP Intercity.

Pety i podpaski

Na razie kolejarze zapewniają, że robią, co mogą, żeby bałagan w pociągach posprzątać. Z bałaganiarstwem pasażerów jednak nie wygrają – zostawiają po sobie niedopałki papierosów, butelki, a nawet podpaski.

Pomóc miał zakaz palenia w miejscach publicznych, ale pety można znaleźć na każdym kroku. - To jest może takie górnolotnie określone, ale ważne jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Pasażerowie w pewnym sensie, też czują się odpowiedzialni za tą kolej, że chcą żeby było lepiej – mówi Gacki.

Łukasz Wieczorek

ran/ec

Pozostałe wiadomości