Od wtorku kartą miejską za parkowanie nie zapłacisz

Warszawa

tvnwarszawa.plZmiany w opłatach za parkowanie

Od wtorku nie da się już zapłacić za parkowanie przy pomocy Warszawskiej Karty Miejskiej. Władze miasta zapewniają, że niewykorzystane pieniądze można odzyskać.

O sprawie pisaliśmy już w styczniu – Zarząd Dróg Miejskich postanowił zrezygnować z tej formy płatności, bo uznał ją za zbędną. Drogowcy twierdzą przede wszystkim, że spadło zainteresowanie płatnością za parkowanie przy pomocy Warszawskiej Karty Miejskiej.

Dlatego od wtorku nie będzie można już z tej opcji korzystać, ale pieniądze nie przepadną.

"Od 9 marca w Punktach Obsługi Pasażera ZTM będzie można otrzymać zwrot pieniędzy niewykorzystanych na opłacenie za parkowanie" – informuje urząd miasta.

Wielka wymiana parkomatów

Rezygnacja z płacenia za parkowanie karta miejską związana jest ze stopniową wymianą parkomatów w stolicy. ZDM chce wymienić 1450 starych niebiesko-białych parkomatów, na nowe, podobne do tych, które zostały ustawione w kilku miejscach stolicy w 2012 roku.

W nowych urządzeniach płacić będzie można gotówką, kartami bankowymi, także zbliżeniowo oraz telefonem komórkowym (SMS-em). - Te trzy formy płatności za parking wydają się nam optymalne i dostosowane do potrzeb warszawiaków – tłumaczyła nam w grudniu Karolina Gałecka.

Wymiana parkomatów rozpocznie się w lutym, a zakończy w październiku. Za parkowanie można płacić też z pomocą aplikacji na telefony komórkowe.

ran/r